- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Bralin: Z papieskim błogosławieństwem

  • zdjęcie: www.radiorodzina.kalisz.pl
    zdjęcie: www.radiorodzina.kalisz.pl
1 maja br., w szczególny dzień, bo w 2. rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II, Ojciec Święty Franciszek pobłogosławił korony dla Matki Bożej Pólkowskiej. Uroczystość koronacji obrazu z pólkowskiego sanktuarium zaplanowana jest na 7 września 2013 r.

W środę, 1 maja 2013 roku prawie 90-osobowa grupa z parafii pw. św. Anny w Bralinie wzięła udział w audiencji u papieża Franciszka, podczas której Ojciec Święty pobłogosławił korony dla Matki Bożej Pólkowskiej.

Do Rzymu udały się dwie pielgrzymki parafian: autokarem i samolotem, by uczestniczyć w tym niecodziennym wydarzeniu, które stanowić będzie ważną kartę w historii Sanktuarium Maryjnego na Pólku. Pielgrzymka z Bralina wpisała się jednoczenie w pielgrzymkę diecezjalną. Tego dnia w audiencji uczestniczyło ponad 1100 osób z diecezji kaliskiej pod opieką duchową ponad 40 księży. Z wiernymi do wiecznego miasta udał się również biskup kaliski Edward Janiak. Najpierw wszyscy spotkali się na mszy świętej w Kościele Ducha Świętego – rzymskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego nieopodal Placu Świętego Piotra. Po niej diecezjanie uczestniczyli w środowej audiencji papieskiej na placu przed Bazyliką Świętego Piotra.

W trakcie tego wyjątkowego spotkania z biskupem Rzymu trzyosobowa delegacja z Bralina, która stanowili: ks. proboszcz Dariusz Smolnik, kustosz sanktuarium na Pólku, Alicja Marciniak – przedstawicielka parafian oraz przedstawiciel samorządu, Wójt Gminy Bralin Roman Wojtysiak, przedłożyła osobiście i poprosiła o pobłogosławienie koron, które w akcie koronacji papieskiej 7 września zostaną nałożone na skronie Dzieciątka Jezus i Matki Bożej Pólkowskiej. Podczas audiencji Ojciec Święty Franciszek zwrócił się bezpośrednio do naszych pielgrzymów i pozdrowił tymi słowami: „Dzisiaj, w drugą rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II, szczególnie witam przybyłych na audiencję Polaków. Pozdrawiam liczną pielgrzymkę z diecezji kaliskiej i grupę z sanktuarium z Pólka. Niech wasze życie przenika przykład wiary, miłości i odwaga apostolska Jana Pawła II. W modlitwie wypraszam dla was wszystkich, dla Kościoła i całej Polski, opiekę Matki Bożej i potrzebne dary Bożej Opatrzności. Z serca wam błogosławię”. Na koniec audiencji Papież pobłogosławił przywiezione bezpośrednio z Pólka korony. Krótkiemu bezpośredniemu spotkaniu z Ojcem Świętym bralińskiej delegacji towarzyszył również biskup kaliski Edward Janiak. Z papieskim błogosławieństwem i zezwoleniem na przywilej papieskiej koronacji, a także votum zaufania ze strony Konferencji Episkopatu Polski korony powróciły do Bralina.

www.bralin.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama