- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Bralin: Zlecono projektowanie przedszkola

7 kwietnia 2016r. wójt gminy Roman Wojtysiak podpisał umowę na wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budynku przedszkola z oddziałami żłobkowymi w Bralinie

Na zapytanie odpowiedziało 11 firm, a cena brutto kształtowała się od 75.030,00 zł do 221.400,00 zł. „Średnia cena porównawcza” wyznaczana w procedurze oceny ofert wyniosła 102,8 tys. zł. Gmina Bralin za dokumentację projektowo-kosztorysową przedszkola zapłaci firmie EKOBUD 75.030,00 zł brutto. Zapytanie ofertowe przeprowadzono wg autorskiego pomysłu, którego celem był realny wpływ gminy na wybór projektantów o wystarczającym doświadczeniu i renomie. Ponadto zamysłem zamawiającego był wybór oferty konkurencyjnej cenowo, lecz nie z ceną istotnie zaniżoną, a wykonawca oferował krótki termin realizacji, jednak wystarczający do sporządzenia należycie przemyślanych, kompletnych i rzetelnych opracowań. W ten sposób wyłoniono doświadczoną firmę mającą swoje biuro projektowe w Łodzi, posiadającą w składzie kadrowym własnych architektów, konstruktorów oraz instalatorów wszelkich branż.

W umowie określono terminy realizacji etapów wykonania dokumentacji. I tak, w ciągu 4 tygodni od dnia podpisania umowy zleceniodawca wykona i przekaże zamawiającemu koncepcję architektoniczno-urbanistyczną oraz wariantowe koncepcje ogrzewania budynku. W terminie 12 tygodni od zaakceptowania przez zamawiającego koncepcji winno nastąpić wykonanie i przekazanie projektu budowlanego w zakresie niezbędnym do uzyskania pozwolenia na budowę. Po 10 tygodniach od przekazania projektu budowlanego EKOBUD wykona i przekaże projekty wykonawcze, projekty aranżacji wnętrz i elewacji, kompletne projekty zagospodarowania terenu, przedmiarów, kosztorysów inwestorskich i STWiOR oraz wszelkich innych opracowań będących przedmiotem zamówienia. Dokładając do tego czas niezbędny gminie do wyboru przedkładanych wariantów, analiz proponowanych rozwiązań, czy sprawdzeń przewiduje się, że kompletna dokumentacja winna być dostępna do końca listopada tego roku.

Po konsultacji z dyrektorem przedszkola projektantom określono wymagania i wytyczne dotyczące oczekiwań wobec nowego obiektu. W szczególności wskazano, w jakie instalacje wewnętrzne winna być wyposażona nowa placówka. Obiekt ma posiadać własną kuchnię z zapleczem o przemyślanej technologii i należytej ergonomii. Wskazano projektantom, aby dobierając materiały budowlane, w szczególności wykończeniowe oraz przyjmując określone rozwiązania techniczne, mieć na uwadze wysoką trwałość obiektu i jego poszczególnych elementów, wygodę eksploatacji, minimalizację kosztów eksploatacji.

Przypomnijmy, że planowane jest powstanie placówki 8-oddziałowej, z czego 4 to oddziały przedszkolne, 2 – oddziały typowo żłobkowe dla 2-letnich dzieci oraz 2 – oddziały żłobkowo-przedszkolne dla 3-letnich dzieci.

Według zakładanego harmonogramu rozpoczęcie robót przewidziane jest wczesną wiosną 2017 roku. Do końca 2017 roku przewiduje się osiągnięcie stanu surowego zamkniętego. Pozwoli to na prowadzenie prac wewnętrznych instalacyjnych i wykończeniowych w okresie zimowym i wczesnowiosennym. Okres wakacji 2018 roku zarezerwowany byłby na dokonywanie wszelkich czynności odbiorowych i wyposażanie przedszkola i żłobka w niezbędne meble i sprzęty. Dzieci z naszej gminy mogły by mieć radość zabawy i edukacji w nowym przedszkolu począwszy od września 2018 roku. Taki harmonogram jest realny pod warunkiem „spięcia finansowego” inwestycji, której koszt całkowity przewiduje się na 6,5 – 7 mln zł – powiedział Artur Wójcik, kierownik referatu rozwoju gospodarczego i inwestycji w Urzędzie Gminy Bralin.

www.bralin.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama