- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Brawura zabija

  • zdjęcie: www.kepno.policja.gov.pl
    zdjęcie: www.kepno.policja.gov.pl
W minionych dniach wielu miłośników dwóch kółek rozpoczęło kolejny sezon motocyklowy. Jak wskazują policyjne statystyki, ta pasja nie zawsze łączy się z bezpieczeństwem na drodze. Nierozwaga i brawura okazuje się zabójcza

Wsiadając na motocykl, kierowca musi mieć świadomość, że jest narażony na większe ryzyko wypadku, niż kierowcy samochodów osobowych w podobnych sytuacjach. W chwili wypadku drogowego motocyklista doznaje poważnych urazów, chroniony jest właściwie tylko przez kask. Kierowcę samochodu chroni karoseria, pasy bezpieczeństwa, poduszka powietrzna. Kierowca motocykla za kierownicą powinien czuć się dobrze i pewnie, szanować innych użytkowników dróg oraz znać i przestrzegać przepisy oraz zasady bezpieczeństwa.

Do zachowań negatywnych ze strony kierowców motocykla należą:
- ignorancja wobec obowiązujących przepisów
- przekraczanie dopuszczalnych prędkości
- nieprawidłowe wyprzedzanie
- nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu - kierowanie po spożyciu alkoholu, bez uprawnień lub motocyklem niedopuszczonym do ruchu
- jazda bez kasków ochronnych
- brawura i popisywanie się przed kolegami w prowadzeniu pojazdów.

W związku z wzrostem dynamiki zdarzeń w ruchu drogowym z udziałem motocyklistów, policjanci w trakcie codziennej służby będą prowadzić liczne kontrole poruszających się motocyklami z szczególnym zwróceniem uwagi na: stan technicy, dokumenty świadczące o fakcie posiadanie uprawnień do kierowania oraz dopuszczeniu motocykla do ruchu, stanu trzeźwości kierującego.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama