- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Burzliwa dyskusja kępińskich instytucji

W Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Słupi p. Kępnem odbyła się debata pod hasłem: "Interwencja policyjna. Stan nietrzeźwości jedyna determinanta zatrzymania w Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych?"

11 kwietnia br. w siedzibie Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Słupi p. Kępnem odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Powiatowego Centrum Interwencji Kryzysowej, a także kępińscy dzielnicowi oraz policjanci zespołu dyżurnych KPP w Kępnie.

Debata rozpoczęła się wystąpieniem Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie – mł. insp. Krzysztofa Zimnego, który przedstawił podstawy prawne przeprowadzania przez policję interwencji oraz warunków zatrzymania osób w PDOZ (pomieszczenie dla osób zatrzymanych). Informacje przekazanie przez komendanta wywołały burzliwą dyskusję, w której pojawiało się wiele pytań i wątpliwości co do zakresu i możliwości działań policji w stosunku do osób nietrzeźwych i nie tylko. W jej trakcie padło wiele cennych uwag, które z pewnością pozwolą na poprawę współdziałania różnych instytucji działających na terenie powiatu kępińskiego, które na co dzień stykają się z problemem osób, w stosunku do których konieczne jest przeprowadzenie interwencji policyjnej, jak również ich ewentualnego umieszczenia w PDOZ.

Zorganizowana debata jest jedną z wielu jakie zaplanowane zostały w tym roku przez Komendę Powiatową Policji w Kępnie. Mają one na celu między innymi włączenie instytucji samorządowych oraz obywateli w wypracowywanie propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama