- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Chór Jutrzenka wystąpił na kępińskim Rynku

14 sierpnia na kępińskim Rynku odbył się koncert Chóru Jutrzenka w ramach cyklu „Muzyczne Lato w Kępnie”. Organizatorami wydarzenia było Miasto i Gmina Kępno oraz Kępiński Ośrodek Kultury

Chór Jutrzenka został powołany w Kępnie w lutym 1989r. z pomysłu Zarządu Koła Polskiego Związku Niewidomych w Kępnie. Dyrygentem od samego początku jest Cecylia Płaza, która z ogromnym zaangażowaniem pracuje na rzecz Chóru. Prezesem Chóru do 2010 roku była Henryka Lubryka, od tego momentu funkcję tą objął Tadeusz Piecuch. Chór Jutrzenka należy do Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Dętych w Ostrowie Wlkp.

Chór Jutrzenka wykonał kilkanaście utworów o tematyce biesiadno-rozrywkowej oraz „Piosenkę o Kępnie”, wywołując wzruszenie wśród zgromadzonej publiczności.

Obecnie w Chórze śpiewa ok. 30 osób. „Jutrzenka” śpiewa pieśni patriotyczne, biesiadne, ludowe, religijne oraz kolędy. Występuje w Kępnie i w okolicznych miejscowościach na spotkaniach integracyjnych, w Klubach Seniora, dla Polskiego Związku Niewidomych, w Domach Opieki Społecznej. Chór bierze udział w warsztatach muzycznych, przeglądach i konkursach, zdobywając cały czas nagrody i wyróżnienia.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama