Czy w Kępnie będzie ogrzewalnia? - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Czy w Kępnie będzie ogrzewalnia?

Działacze Kępińskiego Koła Towarzystwa Pomocy Świętego Brata Alberta wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Kępnie zaangażowali się w działania na rzecz zorganizowania w Kępnie ogrzewalni

W całej Południowej Wielkopolsce nie istnieją już izby wytrzeźwień. Kaliską siedzibę zamknięto kilka lat temu. Powstał problem, gdzie przewozić bezdomne osoby nietrzeźwe z powiatu kępińskiego.

Podczas debaty społecznej, która odbyła się w dniu 11 września br. poruszony został temat nietrzeźwych osób bezdomnych w naszym regionie. Temat ten podjęła Janina Balcer prezes Kępińskiego Koła Towarzystwa Pomocy Świętego Brata Alberta, która poinformowała, że regulamin noclegowni nie przewiduje tego, aby nocowały w niej osoby bezdomne znajdujące się w stanie nietrzeźwości. Izbą wytrzeźwień nie dysponuje także kępińska komenda. Taka placówka funkcjonowała niegdyś w Kaliszu, ale jest już nieczynna. Brakuje rozwiązań tego palącego problemu, zarówno dla powiatu kępińskiego, jak i dla powiatów ościennych. Sytuację pogarsza nadchodząca zima. Niskie temperatury powodują bowiem istotne zagrożenie życia osób bezdomnych z problemem alkoholowym.

Zgodnie z wnioskami z debaty, w dniu 23 września br. odbyło się wspólne spotkanie działaczy Towarzystwa oraz Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie – insp. Krzysztofa Zimnego. Podczas spotkania wypracowano pomysł stworzenia ogrzewalni w Kępnie. Praca nad realizacją idei już się rozpoczęła. Jako pierwszy krok zaproponowano spotkanie z samorządowcami naszego regionu.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama