- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Decoupage krok po kroku

W Kępińskim Ośrodku Kultury w dwóch grupach prowadzone są zajęcia z decoupagu. Technika ta okazała się szansą dla wszystkich, którzy chcą odkryć w sobie twórcę, wykorzystać swoją inwencję i wyobraźnię

Decoupage nie wymaga specjalnych umiejętności plastycznych, a jednocześnie pozwala na uzyskanie wspaniałych rezultatów w postaci oryginalnych i niepowtarzalnych przedmiotów. Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany.

Za pomocą tej techniki mogą być ozdabiane przedmioty praktycznie z każdego materiału: drewna, metalu, szkła, tkanin, plastiku, ceramiki, które dostępne są w każdym domu. A ozdabiać można dosłownie wszystko: pudełka, skrzynki, świeczniki, doniczki, ramki do zdjęć czy albumy.

- Na odpowiednio spreparowaną powierzchnię przykleja się wzór wycięty czy wyrwany z papieru lub serwetki, a następnie pokrywa go wieloma warstwami lakieru, tak aby był niewyczuwalny w dotyku – wyjaśnia prowadząca zajęcia w Ośrodku Kultury Magdalena Stankowiak - W pracowni stosuje się także środki, za pomocą których uzyskiwane są charakterystyczne efekty, na przykład pęknięcia, co powoduje, iż dany przedmiot wygląda, jakby był z innej epoki.

Program zajęć obejmuje przygotowanie materiałów i wykonanie przedmiotów, które można wykorzystać w codziennym życiu. Zajęcia dostosowane są do potrzeb uczestników, zarówno początkujących jak i tych z większym doświadczeniem. Każdy pracuje w swoim tempie. Uczestnicy tworzą z zamiarem przygotowania ozdób na święta ale też odświeżenia starych przedmiotów, którym chcemy przedłużyć istnienie.

- Sekret decoupage polega na tym, że każdy kto pozna jego podstawy może tworzyć piękne przedmioty dla siebie i swoich bliskich. Pozwala to na bycie artystą – hobbystą” nawet bez dużego zacięcia artystycznego – dodaje M. Stankowiak.

Dla wielu uczestników warsztaty decoupage`u są nie tylko hobby i zabawą, ale również drogą do rozwinięcia swojej kreatywności i lepszego poznania siebie. Decoupage jest też alternatywą dla wszystkich, którzy w natłoku codziennych obowiązków nie mają czasu na samodzielne tworzenie i rozwijanie często ukrytych talentów.

SG
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama