- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Dni Kępna czas zacząć

Najbliższy weekend zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie…

Tegoroczne święto miasta będzie trwało trzy dni, od 22 do 24 czerwca, na mieszkańców czeka szereg atrakcji i niespodzianek. Będziemy się bawić na koncertach takich gwiazd jak zespoły Raz, Dwa, Trzy, Czarno – Czarni i Kabaret LIMO.

To nie wszystko, niespodzianką dla kępnian z pewnością okaże się piątkowy koncert Queento Band. Szesnastoosobowy band pod kierownictwem muzycznym kompozytora i aranżera Sławka Kłodnickiego powstał we wrześniu 2011 i działa przy Kępińskim Ośrodku Kultury. Niewiele miast w kraju może się pochwalić bandem, który już po pierwszym koncercie stał się naszą muzyczną wizytówką, zyskując przychylność mieszkańców. Podczas Dni Kępna w wykonaniu Queento Band usłyszymy standardy polskiej i światowej muzyki rozrywkowej, aranżowane specjalnie na potrzeby grupy.

Dla miłośników bluesa i nie tylko atrakcją z pewnością okaże się koncert Zaitz Blues Orkiestra. Już sama zapowiedź występu wywołała niemałe zainteresowanie. Na scenie ponownie spotkają się bowiem muzycy wywodzący się z Kępna ale od lat tworzący poza granicami kraju: Jacek Zaitz i Artur Zaitz oraz przyjaciele - muzycy wywodzący się z dawnych kępińskich zespołów: „Eljot”, „Koko Band”, „Franz Jäger”, „Big Lebowski „ i „Plaster”. Jednak największe zainteresowanie tegorocznymi Dniami Kępna spowodowały zapowiedzi udziału zespołu Raggafaya i GrubSon. Grupa Raggafaya, czyli twórcy takich krążków jak Bongoizm, Karambol i ostatniej Mixturry, wystąpią w Kępnie. Raggafaya jest grupą doskonale znaną z występów w telewizyjnym programie Must Be The Music oraz koncertach na Przystanku Woodstock i w warszawskim finale WOŚP. Na koncert grupy Raggafaya organizatorzy zapraszają już w piątek o godzinie 21.30.

Pod znakiem hip-hopu będziemy się bawić w niedzielny wieczór, kiedy wystąpi Krisu i GrubSon. GrubSon, czyli Tomasz Iwańca raper i producent muzyczny. Od lat 90-tych związany z formacjami 3oda Kru, Siła-Z-Pokoju i Super Grupa. W 2009 roku nakładem MaxFloRec ukazał się pierwszy oficjalny album rapera zatytułowany O.R.S. Grubson współpracował z takimi wykonawcami i grupami muzycznymi jak: East West Rockers Sound System, Junior Stress, Miodu & Frenchman, nic więc dziwnego, że jest jednym z najbardziej oczekiwanych wykonawców w Kępnie.

Powrócimy do tradycji obchodów Nocy Świętojańskiej. Dzień św. Jana, zwłaszcza wieczór wigilijny i noc świętojańska, zobaczymy w tradycjach letniego przesilenia słonecznego. Obejrzymy przedstawienie teatralne w wykonaniu Zespołu Kreacji Artystycznej z Kępińskiego Ośrodka Kultury, występy seniorów oraz teatr ognia i fajerwerki. Nie zabraknie prezentacji młodych talentów i programu dla dzieci.

SG
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama