- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Droga Krzyżowa ulicami Bralina

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miejscowości, pośród osiedli mieszkalnych, tuż przy domostwach wiernych na dobre zakorzeniło się w tradycji Parafii pw. św. Anny w Bralinie. Również w tym roku ks. proboszcz Roman Krzyżaniak zaprosił parafian do udziału i modlitewnego przeżycia nabożeństwa. Tradycją stało się, że ta Droga Krzyżowa uroczyście otwiera przeżywanie w parafii Wielkiego Tygodnia

W Wielki Poniedziałek, 21 marca 2016 roku, już po zmroku parafianie zgromadzili się przy krzyżu na placu kościelnym, by stąd rozpocząć modlitewną wędrówkę ulicami Bralina. W tym roku po raz pierwszy wierni przeszli ulicą 3 Maja i Rynkiem, by udać się na osiedle w południowej części Bralina: ulicę Namysłowską, Konopnickiej i Pólkowską. Dalej znów ulicą Namysłowską, potem Krętą i Krótką modlący przeszli do krzyża przy ul. Lipowej.

Inicjatorem i organizatorem nabożeństwa jest Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Jej członkowie obmyślili trasę przejścia, przygotowali czytania, zwrócili się do mieszkańców o przygotowanie poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej. W organizację włączyli się również ministranci, młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania pod kierunkiem ks. Przemysława Kapały i druhowie z OSP Bralin, którzy zabezpieczyli trasę przejścia modlących się. Parafianie zamieszkali przy ulicach, którędy wiodła Droga Krzyżowa, udekorowali swoje domy, oświetlili drogę, paląc znicze, przygotowali poszczególne stacje.

Nabożeństwo zgromadziło bardzo wielu parafian, w modlitwach uczestniczyły całe rodziny. Symboliczny krzyż od stacji do stacji niesiony był przez różne grupy: członków Akcji Katolickiej, Rady Parafialne, róże różańcowe, dzieci przygotowujące się do I Komunii Św., ich rodziców, kandydatów do bierzmowania i ich rodziców, ministrantów, katechetów, kapłanów, chorych, młodzież szkół średnich. Droga Krzyżowa zakończyła się przy krzyżu przy ulicy Lipowej, gdzie odśpiewano pieśń „Zapada zmrok”, a ks. proboszcz pobłogosławił wszystkich uczestników.

www.bralin.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama