Druhowie z gminy Perzów wśród odznaczonych - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Druhowie z gminy Perzów wśród odznaczonych

  • zdjęcie: www.perzow.pl
    zdjęcie: www.perzow.pl
  • zdjęcie: www.perzow.pl
    zdjęcie: www.perzow.pl
  • zdjęcie: www.perzow.pl
    zdjęcie: www.perzow.pl
90 zasłużonych strażaków zawodowych i ochotników z całej Polski otrzymało w sobotę 11 maja 2013 roku w Poznaniu, podczas ogólnopolskich obchodów Dnia Strażaka, medale i odznaczenia

W tym gronie znaleźli się Zygmunt Jasiak z OSP Perzów, którego oznaczono Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP – stanowiącym najwyższe odznaczenie nadawane przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Zdzisław Kruszelnicki z OSP Trębaczów odznaczony – Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza.

Wyróżnienia strażakom wręczali: przewodniczący Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Waldemar Pawlak, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Wiesław Leśniakiewicz oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Stanisław Rakoczy.

Wiceminister podziękował strażakom za codzienny trud. Pragnę złożyć wam najserdeczniejsze podziękowania za wasz codzienny trud, codzienną służbę. Ktoś kiedyś powiedział, że przez całe 20 lat niepodległości, ze wszystkich formacji mundurowych, tak naprawdę tylko strażacy są codziennie na wojnie, w akcji, bo codziennie dochodzi do, ludzkich nieszczęść i pożogi - powiedział wiceminister.

Stanisław Rakoczy przypomniał też, że w Polsce dzięki współpracy zawodowej i ochotniczej straży pożarnej powstał najlepszy w Europie system ratowniczo-gaśniczy. Przewodniczący Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Waldemar Pawlak zauważył, że służba strażaków zawodowych i ochotników to piękny przykład nowoczesnego patriotyzmu. Rycerze Św. Floriana to ludzie, którzy potrafią ratować tych, którzy znaleźli się w potrzebie i za to w naszej ojczyźnie jesteśmy im wdzięczni - powiedział.

Organizacja ogólnopolskich obchodów Dnia Strażaka w Poznaniu związana była z jubileuszem 135-lecia powstania w tym mieście zawodowej straży pożarnej. Poznańska Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej otrzymała z tej okazji Sztandar. Oficjalne uroczystości zwieńczyła defilada strażaków i innych służb mundurowych na Placu Mickiewicza. Wcześniej w kościele garnizonowym wielkopolskich strażaków odprawiono msze w ich intencji; potem ulicami miasta przeszła parada pododdziałów, orkiestr i pojazdów strażackich. Dzień Strażaka w Poznaniu zakończył festyn rodzinny, podczas którego zaplanowano pokaz sprzętu i muzealnych pojazdów pożarniczych oraz prezentację strażackich grup specjalistycznych.

Sobotni wyjazd do Poznania możliwy był dzięki zaangażowaniu Wójt Gminy Perzów Bożeny Henczycy, która pomogła w jego sfinansowaniu.

Źródło: www.perzow.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama