Duże zainteresowanie badaniami - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Duże zainteresowanie badaniami

  • zdjęcie: www.um.kepno.pl
    zdjęcie: www.um.kepno.pl

W poniedziałek, 8 lipca 2013 roku w kępińskim Klubie Nauczyciela przeprowadzone zostały bezpłatne badania profilaktyczne współorganizowane przez Urząd Miasta i Gminy w Kępnie

Badania dla osób od 50 roku życia prowadzone przez Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznani, a finansowane z budżetu Województwa Wielkopolskiego odbyły się w ramach profilaktyki nowotworów jelita grubego oraz gruczołu krokowego (prostaty)

Pierwsza tura badań profilaktycznych dla osób od 50 roku życia zorganizowanych przez Urząd Miasta i Gminy w Kępnie wraz z Ośrodkiem Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu odbyła się w piątek, 21 czerwca 2013 r. W kępińskim kinie „Sokolnia” miała miejsce pogadanka edukacyjna, którą prowadził dr n. med. Dariusz Godlewski, Dyrektor Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu. Pogadanka dotyczyła chorób onkologicznych i ich zapobieganiu, w szczególności zaś nowotworu jelita grubego oraz gruczołu krokowego. Na spotkaniu rozdano również probówki na badanie krwi utajonej w kale.

Na dzień 8 lipca 2013 r. zaplanowano badania PSA dla mężczyzn od 50 roku życia, a także odbieranie probówki z materiałem do badań na obecność krwi. Badania cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców, którzy licznie przybyli do Klubu Nauczyciela przy ul. Broniewskiego, gdzie czekali na nich pracownicy poznańskiego Ośrodka. Tego dnia 165 osób dostarczyło materiał do badania obecności krwi utajonej w kale w ramach profilaktyki nowotworów jelita grubego, zaś 95 panów oddało krew na oznaczenie poziomu PSA w ramach profilaktyki nowotworów gruczołu krokowego (prostaty). Wyniki zostaną przesłane na adres domowy badanych osób oraz do wskazanych lekarzy rodzinnych.

www.um.kepno.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama