- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Działania "Wiosna 2012"


Pierwszy dzień wiosny – potocznie nazywany przez młodzież „Dniem Wagarowicza”, będzie dla policjantów z powiatu kępińskiego okresem wzmożonych działań prewencyjnych.

Dzień ten często bywa przez młodzież hucznie obchodzony – nie zawsze zgodnie z prawem i zasadami zdrowego rozsądku. Dlatego kępińscy policjanci przeprowadzą szereg działań prewencyjnych na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa młodzieży, a także zapewnienia ładu i porządku w miejscach publicznych.

Głównym celem działań "Wiosna 2010", będzie ujawnianie nieletnich zagrożonych demoralizacją i narkomanią, a także ochrona małoletnich przed osobami wpływającymi demoralizująco na ich zachowanie.

W dniu 21 marca br., na kępińskich ulicach zwiększona zostanie liczba patroli. Policjanci kontrolować będą okolice szkół oraz miejsca grupowania się młodzieży i zwracać szczególną uwagę na małoletnich pozostających bez opieki, przebywających w miejscach i okolicznościach, w których mogliby stać się ofiarami lub sprawcami przestępstw i wykroczeń. Prowadzone będą również kontrole nieletnich pod kątem ustalenia stanu ich trzeźwości, zażywania przez nich środków odurzających a także sprzedaży i podawania im alkoholu lub wyrobów tytoniowych - informują kępińscy funkcjonariusze.

Policjanci apelują również do wszystkich właścicieli placówek handlowych zajmujących się sprzedażą alkoholu o dokładne sprawdzanie wieku młodych klientów w przypadku zakupu napojów alkoholowych. Zgodnie z prawem sprzedawca ma prawo zażądać od osoby (klienta) w momencie zakupu alkoholu - dokumentu, który potwierdza jego pełnoletniość. Warto pamiętać, że sprzedaż alkoholu osobie, która nie ukończyła 18 lat jest przestępstwem, za popełnienie którego można trafić przed oblicze Sądu.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
konami

2012-03-21 09:25

jeden dzień w roku, a policja robi obławę na młodych. Jak ja chodziłem do szkoły to nikt nas nie ścigał jak psy. Komuniści rządzą w Kępnie, co widać na ulicach.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama