- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Dzień Bezpiecznego Kierowcy

  • zdjęcie: www.kepno.policja.gov.pl
    zdjęcie: www.kepno.policja.gov.pl
  • zdjęcie: www.kepno.policja.gov.pl
    zdjęcie: www.kepno.policja.gov.pl
25 lipca to dzień Świętego Krzysztofa – patrona kierowców. Tradycyjnie już, z tej okazji na drogi kępińskiego powiatu wyjeżdża specjalny patrol

25 lipca br. na drogi powiatu kępińskiego wyjechał specjalny motocyklowy patrol. Policjantom Wydziału Ruchu Drogowego: naczelnikowi tego wydziału – podinsp. Piotrowi Olejnikowi oraz st. post. Arkadiuszowi Kościelnemu w kontrolach drogowych towarzyszyła w tym roku młodzież z Gimnazjum w Mroczeniu. Była to drużyna w składzie Monika Białek, Szymon Gogół i Jakub Strąk, która uczestniczyła w XXXVI Finale Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy w Ruchu Drogowym, zajmując tam wysoką XV lokatę. Kontrola przeprowadzona na drogach powiatu była inna niż zwykłe. Kierowcy otrzymywali - częściej niż zwykle - pouczenie. Zaś młodzież tłumaczyła, dlaczego warto jeździć przepisowo, ostrożnie i pomału.

Taka akcja jest już tradycją w kępińskiej komendzie. Co roku, 25 lipca, na drogi wyjeżdża specjalny patrol, który ostrzega i namawia do przestrzegania przepisów drogowych. Wszystko po to, aby każdy podróżujący mógł bezpiecznie wrócić do domu. Co roku też kierowcy przyjmują zmotoryzowanych funkcjonariuszy i towarzyszących im gości uśmiechem, ale i sporym zaskoczeniem. Przypomnijmy, niemal co roku, w patrolu takim razem z funkcjonariuszami z Kępna jeździ kapelan kępińskiej jednostki, ks. Kanonik Sławomir Nowak.

W 2012 roku na polskich drogach doszło do 36 505 wypadków. Zginęło w nich 3520 osób (największy odsetek w tej licznie stanowią kierowcy), a 45 094 osoby zostały ranne. 30% wypadków śmiertelnych to wypadki z udziałem pieszych. W okresie od stycznia do czerwca 2013 roku doszło do 14 931 wypadków drogowych, w których 1 331 osoby zginęły, a 18 433 osób odniosło obrażenia ciała. Wielu kierujących decyduje się na jazdę po alkoholu. W 2012 roku policjanci zatrzymali 169 323 nietrzeźwych kierowców.

W 2012 roku nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwało około 7 tys. policjantów wydziałów ruchu drogowego. Przeprowadzili oni około 5,5 mln kontroli. Najczęściej ujawniane wykroczenia to: przekraczanie prędkości, niestosowanie pasów bezpieczeństwa i fotelików ochronnych. Piesi najczęściej zaś przekraczali jezdnię w miejscu niedozwolonym.

www.kepno.policja.gov.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama