- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Dzień Dawcy Szpiku podczas III Powiatowego Pikniku Rodzinnego „W rodzinie siła”

Piknik rodzinny odbędzie się 28 czerwca 2014 roku (sobota), w godz. 11.00 – 17.00, na terenie Kępińskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji (ul. Walki Młodych 9 w Kępnie)

Program:
11.00 oficjalne otwarcie Pikniku;
11.05 Rozpoczęcie – barwny korowód cyrkowy. W korowodzie udział klaunów niosących lalki jawajki i szczudlarze, którzy animują widzów. Arcyśmieszny spektakl w wykonaniu Teatru Kubika ze Szczecina pt.: "Operacja" z udziałem widzów. Wspólne tworzenie przez dzieci gigantycznego obrazu;
13.20 - występ dzieci uczestniczących w zajęciach świetlicy integracyjno – socjoterapeutycznej przy PCPR Kępno;
14.00 – pokaz zajęć prowadzonych w ramach dogoterapii;
pokaz gigantycznych baniek mydlanych, malowanie twarzy, przejażdżka na kucu;
blok konkursów i zabaw (atrakcje dla dzieci, konkursy z nagrodami);
15.00 - program artystyczny „Dziki Zachód”;
bezpłatna możliwość zabawy na dmuchanych urządzeniach i Eurobungee, bezpłatna zabawa chodzenia w kulach po wodzie oraz wiele innych atrakcji

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 22 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla pacjentów podczas III Powiatowego Pikniku Rodzinnego "W rodzinie siła", któego inicjatorem jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie, zorganizowany zostanie Dzień Dawcy Szpiku.

Zdecydowałam się na zorganizowanie akcji, ponieważ jest to jedna z nielicznych rzeczy, którą może każdy z nas zrobić dla innych osób – nic nie tracąc. To szczytny cel. Im więcej ludzi będzie zarejestrowanych tym większa szansa na uratowanie życia osobom chorym na białaczkę. Wystarczy tylko chwila. Ważne jest pomaganie innym zwłaszcza, że to nic nas nie kosztuje – mówi Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie - Zuzanna Czworowska.

Rejestracja potencjalnych dawców:
Data: 28 czerwca 2014
Godzina: 11:00 – 17:00
Miejsce: Kępiński Ośrodek Sportu i Rekreacji
Adres: ul. Walki Młodych 9, Kępno

Kto może zostać dawcą?
Zarejestrować może się każdy, zdrowy człowiek, pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę i polega to na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Pliki do pobrania:

 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama