- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Ferie z GOK pełne wrażeń

Zakończone w ubiegły weekend ferie zimowe to czas wytężonej pracy Gminnego Ośrodka Kultury w Perzowie w celu zapewnienia najmłodszym jak najlepszej oferty kulturalno – rozrywkowej. Jak wolny czas spędzały dzieci i młodzież w gminie Perzów? Zapraszamy na podsumowanie dwóch tygodni ferii w GOK-u.


Od pierwszego dnia, oferta GOK cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem najmłodszych. W poniedziałek, 3 lutego nasi goście malowali, tworzyli niesamowite kompozycje z balonów oraz wspólnie oglądali filmy na wielkim ekranie. Dzień później GOK przygotował dla najmłodszych wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Perzowie. Na miejscu czekali na nas druhowie: Dawid Kula oraz Michał Jach. Strażacy oprowadzali nas po pomieszczeniach remizy, pokazywali sprzęt używany podczas akcji bojowych, taki jak: węże, prądownica, aparat tlenowy, czy ciężki sprzęt do cięcia. Poznawaliśmy również tajniki udzielania pierwszej pomocy, mogliśmy się przekonać jakie to uczucie nosić na szyi kołnierz usztywniający, lub jak prawidłowo ułożyć poszkodowanego na noszach. Strażacy cierpliwie odpowiadali na nasze pytania, udzielając rad i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. Na koniec zwiedzaliśmy wóz bojowy.

Środa, 5 lutego upłynął pod znakiem gier planszowych. Po raz kolejny odwiedziła nas spora grupa dzieci, które miały okazję spróbować swoich sił m.in. w warcabach, chińczyku, wyścigu ślimaków, skojarzeniach, a także w quizach, grach logicznych i zręcznościowych. Czwartego dnia ferii zimowych w Gminnym Ośrodku Kultury w Perzowie odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których najmłodsi uczyli się tworzenia witraży, poznawali tajniki origami i decoupage.

W piątek w ramach ferii zimowych GOK zorganizował turniej gier i zabaw sportowych o nagrodę Wójta Gminy Perzów. Rywalizowano w następujących konkurencjach: strzały na bramkę do unihokeja, slalom z piłką, rzuty do kosza, rzut piłką lekarską oraz przeciąganie liny. Zwycięzcami okazali się: Angelika Pilawska, Sandra Młot oraz Wojtek Oziembłowski. Odebrali oni nagrody książkowe z rąk Weroniki Urbańskiej, zastępcy Wójta. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali worek słodyczy.

Plan na poniedziałek, 10 lutego był prosty - kulig. Niestety (albo stety), pogoda niespecjalnie współgrała z naszymi zamiarami i zmusiła nas do wdrożenia w życie planu B - z pomocą przyszła nam sala sportowa, na której rozegraliśmy mecze w piłkę nożną, dwa ognie oraz konkurs rzutów karnych. Potem, cała ekipa udała się w "doły", gdzie w altanie grillowej czekał na wszystkich ciepły posiłek. Pierwszy wiosenny grill upłynął pod znakiem wspominania wczorajszego sukcesu Kamila Stocha i dyskusji o dalszych szansach medalowych naszej ekipy. Wtorek był dniem przerwy, a do zajęć wróciliśmy w środę. Tym razem, do naszego ośrodka zawitali policjanci z komendy powiatowej policji w Kępnie: asp. Jarosław Gajda i sierż. sztab. Robert Fidyka oraz dzielnicowy mł. asp. Arkadiusz Bober. Policjanci udzielali najmłodszym wielu ciekawych rad dotyczących zachowania podczas ferii zimowych, wyjazdów i bezpiecznego wypoczynku a także sprawdzali ich wiedzę w temacie alarmowania czy uczestnictwa w ruchu drogowym. Czwartek upłynął pod znakiem zajęć plastycznych, podczas których najmłodsi pod okiem Justyny Skoczyals tworzyli prace na konkurs "Bezpieczne ferie z policją". Mamy nadzieję, ze to któryś z naszych młodych artystów zdobędzie nagrodę główną, jaką jest spędzenie dnia w fotelu komendanta powiatowego policji w Kępnie. Kolejnym punktem dnia było wspólne granie w gry, m.in. wyginanie wszelkich możliwych stawów podczas Twistera. Na zakończenie ferii, w piątek, 14 lutego ponad dwudziestoosobowa grupa dzieci wraz z opiekunami wzięła udział w wycieczce na basen organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie. W ten sposób zakończyliśmy dwutygodniowy okres zajęć realizowanych w czasie ferii zimowych. Dzieciakom towarzyszyli podczas wyprawy: Danuta Froń, Małgorzata Poślod oraz Marcin Kowalski. Każdego dnia w zajęciach organizowanych przez nasz Ośrodek uczestniczyło od kilkunastu do kilkudziesięciu uczniów. Dzięki wsparciu Gminy Perzów oraz Pełnomocnika Wójta ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych każdego dnia dzieciaki mogły otrzymać poczęstunek. Wysoka frekwencja oraz uśmiechnięte miny uczestników świadczą o tym, że komputer i telewizor nie muszą być jedyną alternatywą dla młodego pokolenia na spędzanie czasu wolnego. Warto o tym pamiętać.
Marcin Kowalski
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama