- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

III Festiwal Gier Planszowych w Kępnie za nami

W dniach 24-25 września 2016r. na salach Kępińskiego Ośrodka Kultury przy ul. Broniewskiego 5 odbyła się trzecia edycja festiwalu. Impreza miała rekordową frekwencję, w niedzielę musiała zostać przedłużona, a goście już czekają na kolejną edycję – podsumowują organizatorzy

Impreza organizowana była przez Kępiński Ośrodek Kultury oraz Kępiński Klub Gier Planszowych Planszostrada (Marcin Szalek, Tomasz Szalek, Katarzyna i Maciej Parzybótowie).

Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem: - W zeszłym roku było 129 uczestników, w tym roku 181 Więc zanotowaliśmy wzrost o 39%. 54% to panowie a 46% to panie. Festiwal zdominowała młodzież, ale przybywały również całe rodziny. Najwięcej bo aż 91 uczestników pochodziło z Kępna jako druga najliczniejsza grupa to młodzież z Mikorzyna (9 osób). 8 osób przyjechało z Krążków, po 7 z Baranowa, Bralina oraz Wrocławia. Obok Wrocławia do odległych miejscowości zaliczyć można osoby z Poznania (4 osoby), Śremu (2 osoby) i Sycowa (3 osoby). Ponieważ uczestnicy mogą potwierdzić, że podczas gry w planszówki spalamy wiele kalorii, dlatego do dyspozycji gości był punkt, w którym czekała kawa lub herbata i pyszne bułki. Nowością było stoisko Stowarzyszenia Druga Runda i sklepu Marajo z Wrocławia, gdzie można było zakupić gry planszowe – mówi organizator Marcin Szalek.

Co najistotniejsze, każdy kto odwiedził festiwal mógł bezpłatnie (tak jak w bibliotece) wypożyczyć grę i zagrać w nią przy stoliku na sali. W wypożyczalni znajdowało się aż 233 różnych gier. Oprócz prywatnych zbiorów Planszostrady, bibliotekę zasiliła ok. setka gier własności osób prywatnych (Beata i Krzysztof Olszewscy z Brzegu, Bartłomiej Kamecki z Kępna) oraz gry podarowane lub wypożyczone na czas imprezy przez wydawców takich jak: Egmont, Granna, Galakta, Board&Dice, Phalanx, Portal Games, 2 Pionki, Rebel, G3. Zanotowano392 wypożyczenia. Top 3 najczęściej wypożyczanych gier to: hit festiwalu Klask (38 wypożyczeń), Mistakos (27 wypożyczeń), Speed Cups (22). – Te gry możemy spokojnie polecić każdemu, kto rozpoczyna przygodę z planszówkiami – mówią organizatorzy. W tłumaczeniu gościom zasad gier planszowych pomagali liczni wolontariusze. Bez ich wsparcia i nadzoru nie odbyłyby się także trzy turnieje. Nagrodami były oczywiście gry planszowe ufundowane przez KOK i sponsorów. Poniżej zamieszczamy wyniki tegorocznych zmagań:

Turniej Międzygimnazjalny – Ubongo 3D, Timeline, Duuuszki (sobota, ok. 12:00)
I miejsce drużyna Gimnazjum z Perzowa (24p);
II miejsce drużyna Gimnazjum Krążkowy (23p);
III miejsce drużyna Gimnazjum nr 1 w Kępnie (22p);
IV miejsce drużyna Gimnazjum z Bralina (19p);
V miejsce drużyny Gimnazjum z Mikorzyna (16p) oraz Gimnazjum nr 2 w Kępnie (16p)

Turniej Jungle Speed (sobota, 17:00)
I miejsce – Weronika Lorenz
II miejsce – Aleksander Jakóbczyk
III miejsce – Dawid Domagała
IV miejsce – Natalia Karkowska

Turniej Klask (niedziela, 15:00)
I miejsce - Jakub Oleś
II miejsce – Natalia Karkowska
III miejsce – Tomasz Kempa
IV miejsce – Natalia Chróscińska


Red. Ewa Szalek
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama