- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Jubileusz otwarcia trzcinickiej biblioteki

19 października 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy, z okazji rocznicy otwarcia nowo wybudowanego obiektu książnicy, odbyło się spotkanie autorskie z Magdaleną Zawadzką - aktorką teatralną i filmową oraz autorką książek autobiograficznych „Gustaw i ja" oraz „Taka jestem i już!"

Na jubileusz otwarcia nowego obiektu trzcinickiej biblioteki przybyło ok. 100 zaproszonych gości i czytelników, wśród nich m.in. wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, Ewelina Pieles – dyrektor biura poselskiego Bożeny Henczycy, przewodniczący Rady Gminy Trzcinica Zdzisław Mikołajczyk wraz z radnymi, radni powiatowi, ks. kanonik Wiesław Cieplik oraz ks. wikariusz Damian Weiss, dyrektor oddziału Spółdzielczego Banku Ludowego w Trzcinicy Anna Wylęga, dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół z terenu gminy Trzcinica, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji. Jubileuszowy wieczór biblioteki w Trzcinicy uświetniła swoją obecnością wszechstronna artystka, odtwórczyni ponad 150 ról filmowych, teatralnych i telewizyjnych, osoba o naturalnej elegancji i ciepła – Magdalena Zawadzka.

Zanim jednak zebrani w trzcinickiej książnicy dowiedzieli się o wspólnym życiu pary aktorskiej Magdaleny Zawadzkiej i Gustawa Holoubka, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy Renata Gość wręczyła na ręce Anny Wylęgi - dyrektor Oddziału SBL w Trzcinicy dla Zarządu SBL w Kępnie statuetkę „Przyjaciel Biblioteki”, będącej ukoronowaniem dotychczasowej współpracy kępińskiego banku z GBP w Trzcinicy. Koncert skrzypcowy w wykonaniu Jacka Klyty rozpoczął chwile niezapomnianych wrażeń w trzcinickiej bibliotece.

Wieczór z Magdaleną Zawadzką poświęcony był wspomnieniom, jakie zapisane zostały na kartach książek autobiograficznych „Gustaw i ja" oraz „Taka jestem i już!". Do różnych wydarzeń z życia artystki i Gustawa Holoubka powracała w konwersacji z Magdaleną Zawadzką Hanna Mirska-Grudzińska – redaktor naczelna wydawnictwa Marginesy. Aktorka z wdziękiem, humorem i charakterystyczną lekkością opowiadała jak wyglądała jej praca nad pisaniem obu wydawnictw książkowych, zdradziła kilka zawartych w nich historii i wspominała życie codzienne w rodzinie Holoubków, opowiadała także o swoim mężu, znanym reżyserze i aktorze. Magdalena Zawadzka podzieliła się z uczestnikami spotkania swoimi przemyśleniami na temat przykrych tendencji, jakie panują w społeczeństwie, o których pisała wiele lat temu felietony oraz anegdotami ze swojego życia. Przybyli goście mogli także dowiedzieć się o mało znanych faktach z życia autorki, jak również nie zabrakło wspomnień Magdaleny Zawadzkiej o swoim ojcu, żołnierzu AK, bohatersko walczącym w czasie Powstania Warszawskiego.

I chociaż bukiety kwiatów, gratulacje, ciepłe słowa i oklaski zwieńczyły spotkanie autorskie z Magdaleną Zawadzką, to długa kolejka po autograf nie zakończyła uroczystego wieczoru w trzcinickiej bibliotece. Podczas spotkania dyrektor biblioteki Renata Gość zaprezentowała również nowy folder wydany przez Gminną Biblioteką Publiczną w Trzcinicy. Aby upamiętnić piękną chwilę otwarcia nowego budynku i nie pozwolić jej tak po prostu odejść, by zebrać to wszystko, czego mogliśmy doświadczyć w pierwszym roku działalności w nowej siedzibie, Gminna Biblioteka Publiczna wydała folder upamiętniający minione wydarzenia – mówiła dyrektor trzcinickiej książnicy Renata Gość.
Wspólne spotkanie przy kawie i długie rozmowy zakończyły ponad trzygodzinne spotkanie z jedną z najbardziej znanych aktorek w Polsce – Magdaleną Zawadzką.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama