- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Jubileusz Zespołu "Laskowianie"

8 października 2016 roku odbyła się uroczystość z okazji 20 - lecia działalności Zespołu "Laskowianie".

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną przez księdza Rafała Czmyra w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Laskach. Następnie wszyscy zaproszeni przybyli do Domu Ludowego w Laskach, gdzie rozpoczęła się część oficjalna. Zgromadzonych gości powitała Dyrygent Zespołu Renata Ciemny opowiadając o momencie powstania grupy "Laskowianie", dziękując wszystkim za przybycie, a organizacjom za współpracę. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik przybliżając swoje wspomnienia związane z Zespołem oraz jego powstaniem, dziękując członkom za wkład w rozwój kultury na terenie gminy, za pełną pasji i profesjonalizmu pracę oraz za nieustanne promowanie regionu, życząc im dalszego zaangażowania i satysfakcji z realizacji artystycznych przedsięwzięć.
Głos zabrały również Poseł na Sejm RP Bożena Henczyca oraz Poseł na Sejm RP Andżelika Możdżanowska. Następnie swoje życzenia przekazały delegacje Organizacji i Sołectw, Towarzystwo LUKUS, delegacje Zespołów Szkół wraz z przedstawicielami oraz dyrygentami Chórów Szkolnych a także delegacje Zespołów i Chórów z terenu Powiatu Kępińskiego.
Uroczystość była okazją podziękowań za poświęcony czas oraz zaangażowanie – zarówno dla obecnych członków Zespołu, jak też dla tych, którzy z różnych powodów już w nim nie śpiewają. Następnie przystąpiono do podzielenia tortu, który ufundowany został przez Wójta Gminy Trzcinica. Historia Zespołu zaprezentowana została za pomocą prezentacji multimedialnej oraz podczas wyświetlania fragmentów historycznych nagrań z pierwszej biesiady w wykonaniu "Laskowian". Przywołały one wiele wspomnień, wywołując łzy wzruszenia wśród zgromadzonych gości. Spotkanie uświetnili swoim występem dostojni jubilacji prezentując swoje umiejętności i prowadząc biesiadę, do której włączyli się wszyscy zebrani. Ważnym punktem uroczystości było wkopanie pamiątkowego drzewa, w korzeniach którego umieszczono "kapsułę czasu" - zalakowaną butelkę z umieszczonym w niej listem, na którym podpisali się wszyscy uczestnicy wydarzenia. Jak uzupełnia Wójt Gminy Grzegorz Hadzik: Chciałbym bardzo serdecznie podziękować założycielom, dyrygentom i wszystkim obecnym i byłym członkom Chóru „Laskowianie” za wieloletni wysiłek i wkład pracy w rozwój kulturalny Gminy Trzcinica.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama