- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Kępiński Klub „Amazonki” w Brukseli

Na zaproszenie posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba, w dniach od 19 do 22 kwietnia 2013 roku członkinie Kępińskiego Klubu „Amazonki” wraz z Amazonkami z Ostrzeszowa i Kalisza oraz słuchaczami Uniwersytetów III wieku z Ostrowa Wielkopolskiego i Ostrzeszowa uczestniczyły w wyjeździe studyjnym do Belgii

Cel tego studyjnego wyjazdu koncentrował się przede wszystkim na wzbogaceniu wiedzy uczestników wyprawy dotyczącej historii i bieżącej sytuacji Unii Europejskiej. Informacje na ten właśnie temat przekazał podczas swojego wykładu przedstawiciel sekretariatu Parlamentu Europejskiego. W części roboczej PE przedstawiciele Biura Informacji Województwa Wielkopolskiego omówili działania podejmowane przez Wielkopolski Urząd Marszałkowski w Brukseli. Uczestnicząca w wyjeździe grupa zapoznała się również z działalnością posła Andrzeja Grzyba i zwiedziła jego biuro w PE.

Bruksela w 1830 roku została stolicą niepodległej Belgii. Jest siedzibą króla i parlamentu belgijskiego, ponadto miejscem instytucji Unii Europejskiej, NATO i Euroatomu. Stanowi ważny ośrodek handlowy, bankowo-finansowy i kulturalno-naukowy kraju. –Zaproszenie pana posła Andrzeja Grzyba bardzo nas ucieszyło - wspomina Danuta Szpakowska, prezes Stowarzyszenia Kępiński Klub „Amazonki”. Do wyjazdu przygotowałyśmy się bardzo starannie, chcąc w ten sposób do maksimum wykorzystać okazję zwiedzenia tak interesującego miasta. Gościnność i otwartość pana posła sprawiły, że wyjazd był nie tylko dobrym źródłem wiedzy o procesie integracji europejskiej, czy okazją do integracji Amazonek regionu Wielkopolski Południowej, ale i pozwolił poznać osobę, która Polaków jako obywateli Europy reprezentuje na co dzień w parlamencie.

W ramach wyjazdu studyjnego poza częścią merytoryczną, grupa zwiedziła również: Kolonię w Niemczech oraz w Belgii: Brukselę i malowniczą Brugię, która zwana jest Flamandzką Wenecją – czytamy na stronie www Andrzeja Grzyba. Brugia to jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast Europy. W Brukseli uczestnicy mieli okazję zobaczyć najpiękniejsze zabytki architektury oraz poznać historię i dzieje stolicy Belgii.

Kępińska grupa wróciła z podróży niezmiernie zadowolona. Na najbliższym spotkaniu – jak zapewniają uczestniczki wyprawy – swoimi wrażeniami podzielą się z innymi członkiniami Stowarzyszenia.

Grażyna Gatner
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama