- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Kępnianie z pasją: DELBIRT

Zespół DELBIRT powstał w 2007 roku, łączy w sobie na pozór wykluczające się style muzyczne, w rezultacie zaś znakomicie z sobą współgrające – udowadniając, że w muzyce właściwie nie ma granic. Grupa ma na swoim koncie wiele osiągnięć. W 2008 roku Delbirt znalazł się w finale międzynarodowego PEPSI VENA FESTIVAL. Zapraszamy do bliższego zapoznania się tą ciekawą kępińską kapelą.

Na początek trochę historii: DELBIRT powstał w 2007 roku z inicjatywy Romka Bielaka. Z pomocą przyszedł Internet, w którym Romek (perkusja) odnalazł kępiński duet pasjonatów muzyki - Krzycha Morka (gitara) i Radka Słowińskiego (bas), którzy przez parę ładnych lat tworzyli i rejestrowali muzykę głownie dla siebie i najbliższych znajomych - do tak zwanej "szuflady". Wystarczyło parę spotkań i trio ruszyło z próbami muzycznymi szykując się do swojego debiutu, który nastąpił 27 lipca 2007 roku w nieistniejącym już klubie "Piekiełko". Krótko przed tym koncertem dołączył Michał Parzonka, który dołożył swoje trzy "dźwięki" na syntezatorze i klawiszach a na początku 2008 roku dołączył Maciek Gola, który swoimi nieprzeciętną zdolnością gry na gitarze wzbogacił przekaz muzyczny zespołu. W tym gronie zaczęli odnosić pierwsze sukcesy - koncerty we Wrocławiu, Poznaniu, Ostrowie, udział w wielu festiwalach. W 2008 roku Delbirt znalazł się w finale międzynarodowego PEPSI VENA FESTIVAL. Był to wielki sukces. Zgłoszenia nadeszły w wielkiej ilości z wielu krajów (niejednokrotnie artyści finałowi mieli już uznaną markę na rynku muzycznym). Warto wspomnieć też o udziale w finałach tak uznanych festiwali rockowych jak Rock Autostrada w Bochni czy tez Mayday Rock Festiwal W Głogowie.

W 2009 roku z zespołu odszedł Romek Bielak i Michał Parzonka (dzisiaj jest podporą kępińskiej formacji ZOLTAR). Za perkusją zastąpił Romka rewelacyjnie Piotrek Zimmer a mikrofon w ręce chwycił wokalista z krwi i kości - Artur Rybczak (do tej pory śpiewali Krzychu i Radek). W tym nowym żelaznym 5-osobowym składzie zespół przegrał dwa następne lata. W 2010 przyszły kolejne sukcesy i miejsca na podium (Rock Na Murawie w Jaworzynie Śląskiej i Pazur Festiwal w Trzebnicy).

Muzyka, którą gra DELBIRT to mieszanka tego, co słuchają oni sami na co dzień. Inspiracje każdego z nich przenikają i krzyżują się podczas pełnych emocji i pomysłów dyskusji, które odbywają się na próbach. Żartują, że „wykuwają” muzykę, bo pomieszczenie ich prób, to de facto była kuźnia w starych budynkach warsztatów szkolnych. Jako, że muzyka rockowa ma wiele odcieni i barw, niejednokrotnie można usłyszeć w ich muzyce na pozór wykluczające się style muzyczne, w rezultacie zaś znakomicie z sobą współgrające – udowadniające, że w muzyce właściwie nie ma granic.

Zagrali przez 4 lata kilkadziesiąt koncertów w całym kraju. Muzyka, która nie przynosi korzyści a głównie satysfakcję, to ciężki kawałek chleba, do którego trzeba czasami dołożyć własnych funduszy. Zdarzało się im grać zarówno w pełnej sali koncertowej jak i dla paru osób gdzieś w pubie na końcu świata. Obecnie zespół wchodzi w kolejny etap swojej działalności. Na początku tego roku mikrofon na półkę ze względów zawodowych odłożył Artur. Od paru miesięcy DELBIRT poszukuje kogoś na jego miejsce. Płeć, wiek, stan cywilny nie gra roli. Liczy się tylko pasja i chęci. Jeśli ktoś ma chęć spróbować, to DELBIRT gorąco zaprasza z całych sił (kontakt delbirt.band@gmail.com).

DELBIRT to obecnie: Krzychu Morek (gitara, syntezator), Radek Słowiński (bas), Maciej Gola (gitara), Piotr Zimmer (perkusja).

DELBIRT w sieci:

http://delbirt.pl/
http://www.facebook.com/delbirt
http://www.myspace.com/delbirt


  
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama