- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Kępnianie z pasją: Młodzi pasjonaci fotografii

 • fot. Paweł Śpiewak
  fot. Paweł Śpiewak
 • fot. Michalina Niechciał
  fot. Michalina Niechciał
 • fot. Michalina Niechciał
  fot. Michalina Niechciał
 • fot. Paweł Śpiewak
  fot. Paweł Śpiewak
 • fot. Michalina Niechciał
  fot. Michalina Niechciał
 • fot. Michalina Niechciał
  fot. Michalina Niechciał
 • fot. Paweł Śpiewak
  fot. Paweł Śpiewak
 • fot. Paweł Śpiewak
  fot. Paweł Śpiewak
 • fot. Michalina Niechciał
  fot. Michalina Niechciał
Dzisiaj prezentujemy Państwu kolejnych „Kępnian z pasją”, tym razem są to młodzi pasjonaci fotografii Michalina Niechciał i Paweł Śpiewak. W rozmowie z nami opowiadają o pięknie uchwycenia chwili obiektywem i dzielą się swoimi pracami.

Od kiedy interesujecie się fotografią i dlaczego?

Michalina Niechciał: Nie potrafię określić od kiedy dokładnie interesuję się fotografią, ale wszystko zaczęło się chyba od mojego pierwszego cyfrowego aparatu fotograficznego, który dostałam na komunię, jednak robienie zdjęć wkręciło mnie do reszty dopiero w gimnazjum.

Paweł Śpiewak: Od dawna… Początkowo było to robienie zdjęć na wycieczkach szkolnych itd. Lecz po pierwszej akcji Socjum coś mnie natchnęło i chwyciłem „cyfrówkę” wyruszając na dworzec PKP, a później się to jakoś potoczyło. Dodatkowym czynnikiem jest fakt, że mój tata w młodości zajmował się fotografią, więc chyba „jest to dziedziczne”.

Co najbardziej pasjonuje Was w fotografii?

M. N. W fotografii pasjonuje mnie wszystko; zaczynając od ogromu teoretycznej wiedzy, poprzez ćwiczenie jej w praktyce i w końcu dodawanie do niej cząstki siebie. Nie wiem i przypuszczam, że nigdy nie będę wiedziała wielu rzeczy, ale fotografię traktuję jako pasję i zabawę, więc w ogóle mi to nie przeszkadza.

P. Ś. Zatrzymanie ulotności chwili. I fakt, że fotografia pozwala nam manipulować obrazem, czyli pokazujemy odbiorcom to, co my widzieliśmy patrząc w danym momencie na daną osobę, budynek, przedmiot.

Co najbardziej lubicie utrwalać?

M. N. Zdecydowanie najbardziej lubię, gdy przed moim obiektywem stają ludzie, ale przyjemność sprawia mi również fotografowanie zwierząt. Ludzie i zwierzęta często reagują impulsywnie i uwielbiam zdjęcia, na których udało mi się uchwycić tą spontaniczność, albo pokazać cechę, która wyróżnia tą osobę.

P. Ś. Wszystko… A tak naprawdę to staram się doskonalić w reportażu i fotografii ludzi, choć większość moich prac to architektura i cmentarze ewangelickie, coraz częściej odwiedzam koncerty i wiele innych wydarzeń z aparatem na ramieniu.

Czy macie jakiś autorytet w tej dziedzinie?

M. N. Myślę, że jest wielu ludzi, których można podziwiać i zachwycać się nad ich fotografiami, ale, chyba jak każdy, mam kilku ulubionych artystów. Zdecydowanie niezaprzeczalnym guru i mistrzem w świecie fotografii jest dla mnie Annie Leibovitz, która robi sesje dla najznamienitszych pism o modzie. Kocham również prace Mario Testino, który potrafi szokować, ale również zrobić delikatne i subtelne portrety. Równie cudowne są oryginalne prace stworzone przez Elliotta Erwitta. Z polskich artystów zdecydowanie moim ulubionym duetem jest Zuza Krajewska wraz z Bartkiem Wieczorkiem, a za fotografię reportażową cenię Macieja Dakowicza za bezpośredniość.

P. Ś. Tak, w postaci bardziej doświadczonych fotografów, z którymi wymieniam się doświadczeniami przez różne fora internetowe i w życiu codziennym.

Co Was inspiruje?

M. N. Myślę, że wszystko może inspirować. Na mnie najlepiej wpływa muzyka i przeglądanie zdjęć na różnych stronach. Lubię tez oglądać ciekawe sesje w magazynach, które mogą mi coś ciekawego podpowiedzieć.

P. Ś. Inspirację czerpię z przeglądania galerii internetowych, np. Digart.pl, dodatkowo staram się czytać dużo na temat fotografii.

Czy macie już na swoim koncie jakieś osiągnięcia?

M. N. Brałam już udział w kilku konkursach i wystawiałam swoje zdjęcia na wystawie, jednak chyba jeszcze nie osiągnęłam tak dużego sukcesu, aby się nim pochwalić.

P. Ś. Dla mnie osiągnięciem jest to że moje zdjęcia stają się rozpoznawalne, a drugim sukcesem jest współpraca z Kępińskim Ośrodkiem Kultury. Jeżeli chodzi o konkursy to rok temu zająłem pierwsze miejsce w konkursie pt. „Powiat Kępiński w Obiektywie” i w tym roku 2 miejsce w konkursie pt. „Kępno Sercem Widziane” . O wystawach na razie nie myślę, bo na to przyjdzie jeszcze czas. Wspólnie z Pawłem Jeziornym prowadzimy sekcję fotograficzno-dziennikarską w KOK-u. Jeżeli chodzi o osoby to, gdy mam jakiś problem zawsze mogę liczyć na pomoc Przemka Zimocha. Dodatkowo staram się uczestniczyć w różnych warsztatach.

Zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych Michaliny i Pawła:

http://www.photoblog.pl/miga
http://miga.digart.pl/
http://www.photoblog.pl/strazak22
http://www.strazu.digart.pl/
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama