Kępno: Debata społeczna z duchownymi - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Kępno: Debata społeczna z duchownymi

W minionych dniach policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie spotkali się z duchownymi naszego powiatu na specjalnej debacie społecznej poświęconej bezpieczeństwu w powiecie, a w szczególności bezpieczeństwu rodzin, parafian i parafii. Debata była zwieńczeniem dnia szkoleniowego dla księży naszych dekanatów

14 września br. w Kępnie odbyło się szkolenie dla duchownych naszego regionu. Po zakończeniu szkolenia do dyskusji na temat bezpieczeństwa, w ramach debaty społecznej, zaprosił duchownych Komendant Powiatowy policji w Kępnie. W debacie udział wzięło kilkunastu księży trzech dekanatów znajdujących się na terenie powiatu.

Dyskusja była bardzo bogata, gdyż poprzedzona została szczegółowym szkoleniem dotyczącym bezpieczeństwa w parafii. Podczas debaty skupiono się jednak na przestępczości w całym regionie oraz jej przyczynach i sposobach rozwiązywania tego rodzaju problemów. Duchowni zwracali uwagę przede wszystkim na aspekty związane z demoralizacją nieletnich i problemem nawiązania porozumienia z rodzicami i opiekunami prawnymi młodzieży. Wskazywali, że rodzice nie mają czasu dla dzieci, brakuje im chęci do poznawania ich problemów, rozmowy, do wspólnego spędzania czasu i poznawania świata nastolatków. Nie nadążają też za bieżącymi nowościami technicznymi, dlatego nie mają pojęcia o cyberbullingu czy hejterstwie panującym w sieci.

Kolejnym poruszanym tematem była przemoc w rodzinie, a szczególnie pomoc i wsparcie dla ofiar przemocy,wspólne szukanie dróg wyjścia z trudnej sytuacji rodzinnej oraz promowanie prawidłowej postawy społecznej wśród rodziny i znajomych ofiar. Często na problem przemocy domowej patrzy się "przez palce", a ofiara nie ma wsparcia nawet u najbliższych osób - rodziców i rodzeństwa. Tymczasem właściwe wsparcie, wiara w to, że można wyjść z trudnej sytuacji jest podstawowym elementem potrzebnym do złożenia zawiadomienia do odpowiednich organów ścigania.

Ostatnim poruszanym tematem było bezpieczeństwo seniorów.

Wśród wypracowanych postulatów znalazły się:
- wspólna praca z dziećmi i nastolatkami, szczególnie tymi zagrożonymi przemocą internetowa i rówieśniczą - profilaktyka, prewencja, wspólne rozmowy
- współpraca z parafiami na rzecz przekazywania ostrzeżeń dla seniorów, którzy najczęściej padają ofiarami przestępstw.
- promowanie właściwych postaw społecznych i braku tolerancji na przemoc domowa, szybkie reagowanie w momencie pozyskania informacji o tym, iż ktoś z parafian pada ofiara przemocy.

 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama