- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Kępno: Kryzysowa sytuacja

  • www.powiatkepno.pl
    www.powiatkepno.pl
  • www.powiatkepno.pl
    www.powiatkepno.pl
  • www.powiatkepno.pl
    www.powiatkepno.pl
Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych nastąpiły utrudnienia w ruchu pociągów. Wiele z nich jest opóźnionych, a kilka utknęło na nieprzejezdnych torach. Sytuacja taka zaistniała z powodu oblodzenia trakcji kolejowych oraz przewróconych na tory drzew czy obszernych gałęzi. PKP odnotowuje liczne utrudnienia w ruchu pociągów

Bardzo trudna sytuacja zaistniała na obszarze południowej wielkopolski a zwłaszcza w okolicach Ostrzeszowa, gdzie ruch pociągów jest możliwy tylko dzięki spalinowym lokomotywom. Zawieszone zostały kursy czterech lokalnych pociągów relacji Ostrzeszów - Zduńska Wola, Ostrzeszów - Grabowno Wielkie, Ostrzeszów - Jarocin, oraz Ostrzeszów - Słupia. Nie jeżdżą tam przewoźnicy regionalni, a pasażerowie korzystają z pociągów dalekobieżnych.

Na terenie powiatu kępińskiego z powodu oblodzenia linii energetycznych i powalonych na trakcje gałęzi w miejscowości Słupia pod Kępnem utknął pociąg relacji Przemyśl – Szczecin a w miejscowości Łęka Opatowska pociąg relacji Katowice – Gdynia.

Pasażerom podróżującym powyższymi pociągami z powodu wielogodzinnych opóźnień w podróży została udzielona pomoc. Wsparcia podróżnym udzielił m.in. Starosta Kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz oraz Wójt Gminy Baranów Bogumiła Lewandowska – Siwek, którzy to spotkali się z pasażerami feralnych pociągów.

Dużym zaangażowaniem w koordynowaniu działań pomocowych wykazał się Powiat Kępiński dostarczając na perony gorące napoje i barszcz. Ze strony Gminy Baranów zapewniono termosy na gorące napoje, podobnej pomocy udzielił Dom Pomocy Społecznej w Rzetni zapewniając także ciepłą kawę i herbatę. Obojętnym nie pozostała także Restauracja – Hotel Kamiński a Zdrowie zapewniając podróżnym ciepły barszcz.

Wszyscy pasażerowie poinformowani zostali o możliwości konsumpcji gorących napojów i zupy za co wyrażali swoją ogromną wdzięczność. Popołudniu podróżni przetransportowani zostali do Ostrowa Wielkopolskiego.

www.powiatkepno.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama