Kępno: Mieszkańcy przygarnęli książki - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Kępno: Mieszkańcy przygarnęli książki

W czwartek 7 maja, w przeddzień Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek na kępińskim rynku odbyła się akcja „Przygarnij książkę”

Inicjatorami akcji „Przygarnij książkę” byli uczniowie i nauczyciele bibliotekarze gimnazjów miasta i gminy Kępno oraz kępińskiej filii Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu. Całe przedsięwzięcie honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta i Gminy Kępno, Piotr Psikus.

W związku z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców zeszłoroczną imprezą, organizatorzy postanowili również w tym roku zorganizować akcję, której celem była promocja czytelnictwa. Każdy uczestnik mógł zabrać nieodpłatnie książki, które chciałby przeczytać.

Książki na akcję zostały pozyskane od czytelników bibliotek gimnazjalnych gminy Kępno i Książnicy Pedagogicznej. Zainteresowani wybierali książki z następujących działów:

- Literatura naukowa
- Literatura piękna dla dorosłych
- Literatura dla dzieci

Dodatkowo przebrani za postaci z bajek gimnazjaliści zachęcali dzieci do wzięcia udziału w przygotowanych quizach i pogadankach o książce. Dzieci przybyłe na akcję również miały możliwość wysłuchania bajek i kolorowania obrazków z najpopularniejszymi bohaterami literatury dziecięcej.

Punktualnie o godz. 10:30 nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy, pan wiceburmistrz Artur Kosakiewicz powitał zebranych i wyraził zadowolenie, że Kępno jest miastem przyjaznym książce. Akcja odniosła duży sukces. Zainteresowanie książkami było ogromne, nikt z odwiedzających nie wyszedł z pustymi rękami. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowanych dla nich atrakcjach. Każdy mały czytelnik otrzymał słodki upominek.

Organizatorzy dziękują wszystkim przybyłym za udział w akcji.

Organizatorzy:
Grażyna Chrząstowska - Zespół Szkół w Mikorzynie - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mikorzynie
Lidia Wielgoś - Gimnazjum im. Ks. Zdzisława Peszkowskiego w Krążkowach
Monika Przybył - Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Kępnie
Laura Długowska - Gimnazjum Nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kępnie
Anna Wróblewska i Stefania Brzezińska-Michalska - Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Książnica Pedagogiczna im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu Filia w Kępnie
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama