Kępno: Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Kępno: Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych odbyło się w piątek, 11 grudnia w Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem. Powiat Kępiński reprezentowali: starosta kępiński Witold Jankowski, wicestarosta Grażyna Jany oraz radna, członek Zarządu Powiatu Kępińskiego Krystyna Możdżanowska

W spotkaniu udział wzięła także Poseł na Sejm RP Bożena Henczyca i wiceburmistrz Kępna Artur Kosakiewicz. Życzenia dla uczestników spotkania przesłała także Poseł na Sejm RP, Andżelika Możdżanowska.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Starostwo Powiatowe w Kępnie, Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych oraz ZSS w Słupi pod Kępnem. Pomysłodawczynią imprezy była Maria Kremer. Natomiast gospodarzem spotkania była Dyrektor ZSS w Słupi pod Kępnem Beata Lebek.
W spotkaniu liczny udział wzięły osoby niepełnosprawne z terenu Powiatu Kępińskiego. W ich transporcie na miejsce uroczystości pomogły samorządy gminne.
Warto podkreślić, że uczestnicy spotkania i przedstawiciele organizacji pracujących na rzecz osób niepełnosprawnych odebrali okolicznościowe statuetki i wyróżnienia.
Spotkanie wzbogaciła ciekawie przygotowana część artystyczna. Ze spektaklem wystąpili uczniowie ZSS w Słupi p. Kępnem. Na scenie pojawił się także Chór Jutrzenka, podopieczni DPS w Rzetni oraz tancerze Baranowskiego Studia Tańca.
Przedstawiciele PCPR i PUP w Kępnie przygotowali specjalne stoiska, gdzie prezentowano różne formy pomocy osobom niepełnosprawnym.
Wydarzenie to było okazją do pokreślenia wartości osób niepełnosprawnych i zwrócenia uwagi na problemy, z którymi spotykają się takie osoby.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
Ewa

2015-12-17 21:37

Główni bohaterowie tego spotkania to niepełnosprawni!Na fotkach jednak widzimy ICH EMINENCJE- czy niepełnosprawni wyszliby ,,głupio "na fotkach .Wypadałoby pokazać w dniu ich święta roześmiane buzie - a może raczej nie?Ale dlaczego?
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama