- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Kępno: Otwarcie przebudowanej drogi powiatowej

W dniu 21 września 2016 r. nastąpiło uroczyste otwarcie przebudowanej drogi powiatowej nr 5712P – ul. Wieluńska w Kępnie, która jest jedną z głównych ulic w mieście, łączy centrum z wylotem w kierunku wschodnim

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Starosta Kępiński – Witold Jankowski, Burmistrz Miasta i Gminy Kępno – Piotr Psikus oraz Kierownik Budowy – Rafał Jaźwiec.

Realizacja inwestycji pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 5712P – ul. Wieluńska w Kępnie” możliwa była dzięki złożonemu w ubiegłym roku wnioskowi o dofinansowanie zadania w ramach programu wieloletniego pod nazwą „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

Całkowity koszt realizacji tego zadania to ok. 3 415 000 zł, w tym dofinansowanie Gminy Kępno – 931 370 zł, jednak w odwrotną stronę Powiat przekazuje Gminie środki w wysokości 648 156 zł do realizacji inwestycji na ul. Walki Młodych. Faktyczny wkład gminy w inwestycję na ul. Wieluńskiej to 283 214 zł.

Na realizację powyższego przedsięwzięcia ogłoszony został przetarg nieograniczony. W wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane wybrano firmę SKANSKA S.A. Natomiast nadzór na inwestycją sprawował Marek Kozioł.

Długość wyremontowanego odcinka to 1 611 metrów bieżących drogi. Przebudowa spowodowała podniesienie klasy drogi z lokalnej do zbiorczej.
Szczegółowy zakres inwestycji obejmował m.in.: wykonanie nowej nawierzchni jezdni o szerokości pasa ruchu 3,5 metrów, budowa 408 metrów chodnika, przebudowa 8 skrzyżowań, przebudowa 67 zjazdów, przebudowa 2 zatok autobusowych, budowa 1155 metrów ciągu pieszo-rowerowego z asfaltobetonu, wyznaczenie 10 przejść dla pieszych, w tym 6 nowych.

Wykonany remont przyczyni się, poprzez zwiększenie płynności ruchu, do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń i poziomu hałasu na terenach graniczących z inwestycją. Ponadto zapewni skrócenie czasu przejazdu mieszkańców oraz służb ratowniczych.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama