- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Kępno: Policjanci otrzymali nowe radiowozy

W piątek, 28 października br., do użytku oddano cztery nowoczesne radiowozy, współfinansowane przez samorządy powiatu kępińskiego oraz powiat kępiński. Oficjalnie także obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie przekazano nadkom. Mirosławowi Wiśniewskiemu

28 października br. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie miało miejsce ważne wydarzenie. Tego dnia obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie powierzono nadkom. Mirosławowi Wiśniewskiemu - dotychczasowemu naczelnikowi Wydziału Prewencji KPP w Kępnie. Rozkaz w tej sprawie wręczył nowemu Zastępcy inspektor Roman Kuster - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Inspektor Kuster podkreślał, że wybór został dokonany w oparciu o dotychczasowe wyniki nadkomisarza Wiśniewskiego oraz jego doświadczenie zawodowe. Gratulacje złożył także pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie, podinsp. Robert Ciesielski, który życzył swojemu zastępcy sukcesów, dobrych decyzji i samych zrealizowanych planów.

Kolejnym punktem piątkowego spotkania było przekazanie do użytku służbowego czterech nowych radiowozów policyjnych - trzy nowoczesne Skody Yeti oraz Kia Ceed. Samochody zostały zakupione dzięki programowi partnerskiemu "50 na 50", w którym połowę kwoty finansują samorządy, a drugą - komenda. Na wspólny zakup w ramach programu zdecydowały się samorządy: Kępna, Baranowa i Powiat Kępiński oraz gminy Rychtal, Trzcinica i Łęka Opatowska. W gminie Baranów dzielnicowi posiadać będą nowoczesną Kię Ceed, na drogi pozostałych samorządów trafią natomiast skody.

Jak podkreślał podinsp. Robert Ciesielski, zakupione radiowozy będą służyć mieszkańcom i przyjezdnym gościom. Będą służyć policjantom w ratowaniu życia, zdrowia i mienia. Starania o nie komenda czyniła długo, wiedząc - między innymi z debat i konsultacji z mieszkańcami powiatu kępińskiego, że policja jest mało widoczna, ze względu na brak oznakowanych pojazdów. Głównym inicjatorem poprawy tego stanu rzeczy był niepracujący już Komendant Waldemar Tyrański, któremu z tego dnia również podziękowano za podjęte w tym zakresie działania.

Po wszystkich przemówieniach policjanci odebrali z rąk samorządowców oraz insp. Romana Kustera kluczyki do nowych pojazdów. Aktu poświęcenia samochodów dokonał ks. kanonik Sławomir Nowak - kapelan kępińskiej komendy.

Miłym aspektem piątkowego spotkania był także upominek - 10 specjalistycznych latarek, ufundowany przez Gminę Kępno. Burmistrz Piotr Psikus przekazał je na ręce Komendanta R. Ciesielskiego, życząc policjantom udanych i spokojnych akcji.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama