- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Kępno: Rajd Rowerowy

W minioną niedzielę, 18 września odbył się rajd rowerowy szlakiem śląskich kościołów organizowany przez Stowarzyszenie Wrota Wielkopolski. Trasa rajdu przebiegała następująco: Baranów, Grębanin, Żurawiniec, Nowa Wieś Książęca, Domasłów, Trębaczów, Drożki, Nowa Wieś Książęca - Agroturystyka „Hubert”

Peleton wyruszył o godz. 11.00 spod siedziby biura LGD z osiedla Murator w Baranowie i skierował się w kierunku miejscowości Grębanin, następnie do Nowej Wsi Książęcej tam uczestnicy rajdu zwiedzili kościół pw. Świętej Trójcy, ciekawą historię kościoła przybliżył uczestnikom przewodnik rajdu Jacek Kuropka. Z Nowej Wsi Książęcej kolumna rowerzystów udała się w kierunku Domasłowa zwiedzić kościół pw. św. Idziego Opata. W dalszej kolejności uczestnicy rajdu udali się do kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Trębaczowie. Po krótkiej lekcji historii uczestnicy rajdu ruszyli w kierunku Drożek tam zatrzymali się przy drewnianym kościółku pw. św. Jana Nepomucena, po krótkim zwiedzaniu peleton ruszył w kierunku Agroturystyki „Hubert”. Po wyczerpującej przeprawie w wietrznej i deszczowej aurze rowerzyści dotarli na zasłużony poczęstunek. Rajd pomimo chłodniejszego dnia przebiegał w miłej atmosferze i cieszył się dużym zainteresowanie ze strony miłośników dwóch kółek. Podziękowania kierujemy do proboszczów Daniela Wawrzyniaka, Arkadiusza Wieczorek oraz Józefa Lipińskiego za udostępnienie kościołów. Serdeczne podziękowania kierujemy również do panów Leszka Dąbrowskiego i Krzysztofa Soboka prowadzącego i zamykającego cały rajd a także dla wszystkich uczestników rajdu, którzy dzielnie pokonali trasę w ten wietrzny i deszczowy dzień. Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych wyprawach rowerowych!

Rajd Rowerowy był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Poddziałanie 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama