- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Kępno: Rusza budowa przedszkola

  • zdjęcie: www.um.kepno.pl
    zdjęcie: www.um.kepno.pl
We wtorek, 2 lipca 2013 r. Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Aniela Kempa podpisała umowę na realizację inwestycji polegającej na budowie przedszkola i żłobka samorządowego z własną kuchnią na Os. Odrodzenia w Kępnie. Realizacja inwestycji powierzona została firmie MPM DEVELOPMENT Sp. z o.o. z Namysłowa, która została wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego

Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu, zaś ich zakończenie zaplanowano na koniec 2013 roku. Wartość zadania to 2 367 170,83 zł.

Realizacja inwestycji została podzielona na dwa etapy. Realizowany właśnie pierwszy etap przewiduje wybudowanie budynku przedszkola. Drugi etap, który zrealizowany zostanie w roku przyszłym obejmie zagospodarowanie działki z urządzeniem terenów rekreacyjno-sportowych.

Przypomnijmy, że gmina Kępno otrzymała na realizację tego zadania dofinansowanie w wysokości 957 600 zł.

Obiekt będzie pełnił funkcję żłobka i przedszkola. Znajdzie się w nim kuchnia, w której przygotowywane będą posiłki podawane na miejscu, a także przewożone do innych placówek oświatowych.

Forma budynku ukształtowana jest w taki sposób, aby zapewnić dostęp światła dziennego w salach w ciągu całego dnia, przy jednoczesnym zachowaniu ograniczenia bezpośredniego działania światła w porze letniej od strony południowej. Celem twórców projektu było również stworzenie połączenia widokowego pomiędzy wnętrzem sal i ogrodem, po to by w pomieszczeniach znalazło się jak najwięcej zieleni. Projekt został też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Tereny sportowo-rekreacyjne podzielone są na dwie części: dla mniejszych dzieci w formie tarasu oraz dla starszych dzieci jako otwarty taras z dostępem do placu zabaw.

Wybudowany kompleks będzie przeznaczony na działalność 2 oddziałów przedszkolnych i 2 oddziałów żłobkowych, z tym, że do jednego z oddziałów żłobkowych będą uczęszczać dzieci w wieku 3 - 4 lat.

Źródło: www.um.kepno.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama