Kępno: To była rozśpiewana niedziela - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Kępno: To była rozśpiewana niedziela

W niedzielne popołudnie 26 października 2014 r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kępnie odbył się finał II Powiatowego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

W uroczystym finale wzięło udział 32 uczestników, którzy zostali wyłonieni podczas eliminacji, które odbyły się w dniu 18 października 2014 r.

Do konkursu zgłosiło się aż 131 osób, z czego w kategorii:
- klas I – III szkół podstawowych – 18 osób;
- klas IV – VI szkół podstawowych – 61 osób;
- szkół gimnazjalnych – 31 osób;
- szkół ponadgimnazjalnych – 21 osób.

Z taki licznego grona uczestników Jury konkursowe w składzie: Aleksandra Marszałkowska, Maciej Zadka oraz Agnieszka Biniek wyłoniło 32 osoby, dla których zorganizowano warsztaty wokalne z Jackiem Jędrzejakiem (zespół BIG CYC). Warsztaty te odbyły się 25 października 2014 r. (sobota) w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kępnie. Podczas warsztatów uczestnicy pracowali nad wyrazistością słowa, prawidłowym oddechem, frazowaniem, akcentowaniem i interpretacją tekstu oraz wizerunkiem i ruchem scenicznym, a także pracą z mikrofonem. Podczas warsztatów Jacek Jędrzejak udzielił uczestnikom konstruktywnej krytyki i wielu cennych wskazówek scenicznych. Z relacji uczestników warsztatów wynikało, że wskazówki przekazane przez p. Jacka będą cennym elementem w ich dalszej pracy.

Podczas finału konkursu, osoby wyłonione w drodze wcześniejszych eliminacji zaprezentowały utwór, który wykonywały podczas eliminacji. Prezentacje odbywały się z podziałem na poszczególne kategorie wiekowe. W czasie finału nie brakowało emocji – dzieci i młodzież zaprezentowały wiele znanych utworów muzycznych, niejednokrotnie zaskakując Jury ich interpretacją.

Do finału konkursu powołano Jury w składzie:

- Aleksandra Marszałkowska – przewodnicząca Jury – muzyk, wokalistka. Prowadząca zespoły muzyczne dziecięce i młodzieżowe oraz Chór Joyful Gospel przy Ostrzeszowskim Centrum Kultury
- Maciej Zadka – długoletni pedagog, muzyk, kompozytor
- Jacek „Dżej Dżej” Jędrzejak – basista i wokalista zespołu BIG CYC. Kompozytor, autor tekstów, członek grup CZARNO CZARNI a wcześniej ROKOSZ. Twórca takich przebojów jak „Makumba”, „Nogi” czy „Berlin Zachodni”. Ze swymi zespołami nagrał ponad 20 płyt. Zagrał ok 3000 koncertów. Występował m.in. w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Finlandii i Szwajcarii. Uczestnik happeningów Pomarańczowej Alternatywy. Publikował w Gazecie Wyborczej, przez wiele lat prowadził audycję radiową „Radio Big Cyc”. Był bohaterem filmu dokumentalnego „Rokędrolowiec”.

Po przesłuchaniu wszystkich uczestników Jury konkursowe wyłoniło laureatów konkursu.

Klasy I-III Szkół Podstawowych
1. Jerczyńska Patrycja - Miechów
2. Kowalski Kamil - Rychtal
3. Rabiega Alicja - Grębanin

Klasy IV-VI Szkół Podstawowych
1. Kasprzak Sara - Opatów
2. Wesołowska Klaudia - Piaski
3. Stefańska Martyna - Okrzyce

Gimnazjum
1. Bonczol Zuzanna - Laski
2. Szymala Cecylia - Rychtal
3. Ostrowska Anna - Raków

Szkoły Ponadgimnazjalne
1. Skąpska Justyna - Piaski
2. Długowska Daria - Bralin
3. Krawiec Karolina - Opatów

Jak podkreślało Jury, do którego w dniu finału dołączył Jacek Jędrzejak, poziom tegorocznego konkursu był wysoki, a o końcowej klasyfikacji decydowały dobór repertuaru, interpretacja tekstu i często inne, drobne niuanse.

Konkurs spotkał się z licznym gronem odbiorców. Cennym doświadczeniem dla wszystkich uczestników była możliwość pracy z profesjonalistami w dziedzinie muzyki. Udzielone wskazówki z pewnością zaowocują dalszym rozwojem dzieci i młodzieży w ich drodze muzycznej.

Biorąc pod uwagę tak duże zainteresowanie konkursem, wysoki potencjał muzyczno – wokalny na terenie Powiatu Kępińskiego, o którym niejednokrotnie, pochlebnie mówiło Jury konkursowe pragniemy zapewnić o kontynuacji tej inicjatywy – następny konkurs już za rok.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama