Kępno: Uczcili 150. rocznicę Powstania Styczniowego - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Kępno: Uczcili 150. rocznicę Powstania Styczniowego

Rok 2013 ogłoszono Rokiem Powstania Styczniowego i z tej okazji nauczyciele bibliotekarze kępińskiej filii Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu oraz szkół ponadgimnazjalnych powiatu kępińskiego ogłosili konkurs plastyczny lub rękodzielniczy, którego głównym celem było uczczenie 150. rocznicy Powstania Styczniowego, który Starosta Kępiński objął honorowym patronatem

Jest to już trzecia edycja naszego konkursu - w tym roku tematem był „Motyw Powstania Styczniowego w literaturze na podstawie Glorii Victis i Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej”. Konkurs umożliwia młodzieży zaprezentowanie swojego dorobku artystycznego i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem - do konkursu zgłoszonych zostało 41 prac. W większości były to prace plastyczne, kilkoro uczestników przygotowało prace rękodzielnicze, a były to: szydełkowane serwety, koszulka oraz zegar.

Komisja w składzie: Wiesław Walas (przewodniczący) oraz panie Maria Banasiak, Edelgart Lenczewska stanęła przed trudnym zadaniem. Po burzliwych naradach wyłoniono laureatów i przyznano nagrody (ufundowane przez Rady Rodziców) następującym uczniom:

I miejsce: Marta Przybylska (LO Nr I)
II miejsce: Dominika Gruszka (LO Nr I)
III miejsce ex aequo: Weronika Kiełtyka (LO Nr I) i Natalia Stodolska (ZSP Nr 1)

Biorąc pod uwagę ciekawe i nowatorskie przedstawienie tematu oraz oryginalną formę komisja wyróżniła prace 4 uczniów:
Justyny Głąb (ZSP Nr 1)
Mileny Kwaśnik (ZSP Nr 1)
Jolanty Warzechy (ZSP Nr 2)
Mateusza Szczepaniaka (ZSP Nr 2)

Dodatkowo Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej ufundował 2 wyróżnienia: dla Jana Balcerzaka ( LO Nr I) za wyjątkowo oryginalną koncepcję, zaś drugie wyróżnienie otrzymała Izabela Kończak (ZSP Nr 1) za malarskość pracy.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 10 grudnia 2013 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie. Podczas gali zgromadzeni mieli okazję wysłuchać mini recitalu w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Aleksandra Tansmana w Kępnie: Anna Samolewska i Dominik Antczak – fortepian oraz Zuzanna Wabnic – trąbka i Katarzyna Pietrzykowska – saksofon z akompaniamentem mgr Edyty Szymańskiej.

Po wręczeniu nagród i dyplomów młodzież z kl. Id Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie zaprezentowała widowisko słowno - muzyczne poświęcone Powstaniu Styczniowemu. Spotkaniu towarzyszył wernisaż prac konkursowych. Na zakończenie uczniowie kl. III Technikum Gastronomicznego serwowali przygotowany przez nich poczęstunek.
Dziękujemy uczniom za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy!

Anna Wróblewska
Stefania Brzezińska-Michalska
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama