Kępno: Wyniki egzaminów maturalnych - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Kępno: Wyniki egzaminów maturalnych

W powiecie kępińskim w sesji wiosennej do egzaminu przystąpiło 359 uczniów co stanowi 96% absolwentów. Należy podkreślić, że tak wysoki procent uczniów, którzy chcą zdawać maturę utrzymuje się w naszym powiecie od wielu lat. W liceach wyniósł on 100% a w technikach 92%

Egzamin zdało 300 uczniów tj. 83,6 % co jest wielkością o 9 % wyższą od wyniku ubiegłorocznego i prawie o 4 % wyższą od średniej Wielkopolski. Z 59 uczniów, którym się nie powiodło, 40 nie zdało tylko jednego egzaminu i w sierpniu będą mogli przystąpić do sesji poprawkowej.

Dokonując analizy ze względu na typy szkół należy zauważyć, że tradycyjnie wyższą zdawalność osiągnęły licea. Na uwagę zasługuje wynik uzyskany przez Liceum Ogólnokształcące Nr I im. mjra H.Sucharskiego – 99% (1 uczeń z jednym egzaminem) przy średniej krajowej 85,2 % i województwa 84 %. Potwierdza to wysoką pozycję szkoły w rankingu najlepszych liceów w województwie i kraju. Aż o 20 % w stosunku do ubiegłego roku zwiększyła się zdawalność w Liceum Ogólnokształcącym Nr II w ZSP Nr 1 i wyniosła 90,7 % . Średnia zdawalność w liceach w naszym powiecie wyniosła 95,3 % i przewyższa o ponad 10 procent średnią krajową (85,2 %) i średnią wojewódzką (84 %).

Tradycyjnie w całym kraju słabiej wypadła zdawalność w technikach. Średnia zdawalność procentowa w technikach w naszym powiecie wyniosła 70,4 % (Technikum Nr 1 – 69,2 %, Technikum Nr 2 – 72,3 %). Nastąpił wyraźny wzrost o ponad 10% w stosunku do roku ubiegłego. Średnia powiatu jest nieco wyższa niż średnia kraju – 68,4 % oraz Wielkopolski – 69,0 %.

Tak jak w latach poprzednich najwięcej problemów sprawiła uczniom matematyka. 41 uczniów nie poradziło sobie z tym przedmiotem. Pocieszający jest fakt, że liczba ta zmalała w stosunku do roku ubiegłego o prawie 50 %. Zapewne jest to efekt dodatkowej godziny, jaką Zarząd Powiatu przeznaczył tygodniowo dla klas maturalnych w celu lepszego przygotowania do egzaminu z matematyki.

powiatkepno.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama