Kolędowali na kępińskim rynku - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Kolędowali na kępińskim rynku

Już po raz drugi Stowarzyszenie Socjum Kępno i Okolice zorganizowało wspólne, przedświąteczne kolędowanie mieszkańców powiatu kępińskiego.


W niedzielę, 18 grudnia br., pod kępińską fontanną, zgromadziła się spora grupa kępnian chcących razem pokolędować. Spotkanie było świetną okazją, by poczuć magię zbliżających się świąt oraz złapać chwilę oddechu w tym zabieganym, przedświątecznym czasie.

Podczas tego nietypowego koncertu, można było usłyszeć kolędy w wykonaniu m. in. chóru „Jutrzenka”, pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Kępnie, pracowników i podopiecznych Kępińskiego Ośrodka Kultury, dziennikarzy, przedstawicieli Starostwa Powiatu Kępińskiego oraz sekcji artystycznej działającej przy OSP w Biadaszkach.

To już drugie tego typu przedświąteczne spotkanie. Pierwszy raz spotkaliśmy się przy fontannie dwa lata temu, w małym gronie socjumowiczów i to chyba wówczas pomyśleliśmy, że w kolejnym 2010 roku zaprosimy do naszego kolędowania jeszcze innych gości i mieszkańców i tak też było – mówiła Ewa Marszałek z Socjum Kępno.

Podczas kolędowania nie zabrakło również miłych niespodzianek. Na rynku pojawił się Święty Mikołaj, który częstował słodkościami, a świąteczny klimat dodatkowo wprowadziły zimne ognie. Wszyscy uczestnicy kolędowania otrzymali również kalendarze, na zbliżający się nowy, 2012 rok. Ponadto, można było zobaczyć występ "batyjózków", czyli kolędników-wilijorzy z Gimnazjum w Krążkowach. Kolędującym błogosławieństwa Bożego udzielił ksiądz Piotr Bałoniak.

Ewa Marszałek w imieniu organizatorów spotkania opłatkowego, czyli Stowarzyszenia Socjum Kępno i Okolice założyła podziękowania:

- ks. Piotrowi za udzielone błogosławieństwo, czyli naszą duchową ucztę dla serca
- wszystkim kolędnikom za wspaniałe anielskie chóry, czyli strawę dla duszy
- firmie REDOX za profesjonale nagłośnienie, dzięki któremu usłyszeliśmy się nawzajem, a nasze kolędowanie zapewne dotarło aż do samego nieba
- firmie LIDMIR za zimne ognie, które tylko z nazwy są zimne, bo wspaniale rozgrzały naszą atmosferę
- pani Burmistrz za piękne kalendarze
- państwu Ewie i Andrzejowi Hełka za słodkości
- Św. Mikołajowi i jego pomocnikowi Dawidowi za rozdanie słodkości przybyłym gościom
- Śnieżynkom za pomoc w rozdawaniu kalendarzy, opłatków i zimnych ogni
- pracownikom urzędu UMiG i KOK-u za pomoc w zorganizowaniu imprezy
- naszym wspaniałym, niezawodnym socjumowiczom
oraz wszystkim przybyłym na nasze spotkanie opłatkowe, stwarzając wraz z nami niepowtarzalną ciepłą, rodzinną, świąteczną atmosferę.

Nie zabrakło również świątecznych życzeń. W imieniu naszego Stowarzyszenia Socjum Kępno i Okolice pragnę również złożyć wszystkim serdeczne życzenia, przede wszystkim pokoju w sercach - takiego, jaki przyniosło na świat Dziecię Boże. Niech wśród nas będzie jeszcze więcej miłości, niech umacnia nas klimat nadziei. I do zobaczenia za rok ! – dodała na koniec Ewa Marszałek.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama