- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Kolejny sukces kępnian

Młodzi kępińscy inżynierowie, Bartosz Derkacz i Szymon Mońka z Politechniki Wrocławskiej oraz ich roboty: Impact i Shock zdobyli pierwsze i drugie miejsce w kategorii "Line follower" na międzynarodowym turnieju Robot Challenge 2012 w Wiedniu.

Studenci są członkami Koła Naukowego Inżynierii Mechatronicznej na Politechnice Wrocławskiej. "Line follower", czyli konkurencja, w której zajęli czołowe miejsca, to prawdziwa robotyczna Formuła 1. Robot ma za zadanie jak najszybciej pokonać trasę wyrysowaną grubą, ciemną linią na plastykowych płytach. W trakcie jazdy roboty rozpędzają się do 10 kilometrów na godzinę. Pojazdy są wyposażone w czujniki optyczne, za ich pośrednictwem rozpoznają, jak biegnie linia.

Robot Challenge 2012 w Wiedniu to największe w Europie zawody robotyki. Zawody rozgrywane są w 6 kategoriach.

W klasyfikacji generalnej Robot Challenge 2012, Polska zajęła pierwsze miejsce z pięcioma złotymi medalami, pięcioma srebrnymi i trzema brązowymi, z czego jedno złoto, dwa srebra i jeden brąz przywieźli studenci Politechniki Wrocławskiej. Polacy wyprzedzili konstruktorów m.in. z Austrii, Czech, Łotwy, Słowacji i Niemiec. W międzynarodowych zawodach wzięli udział reprezentanci z 11 państw.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
fju fju

2012-03-14 17:30

Nawet w TeleExpersie o nich mówili!
Kępniak

2012-03-14 15:44

Dobrze dowiedzieć się już teraz, że mamy takich zdolnych kępnian, niż za parę lat, jak odkryje ich już wielki świat :]
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama