- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Koncert charytatywny w Gramofonie

W dniu 24 sierpnia odbyła się akcja charytatywna w Caffe & Pub Gramofon w Kępnie, która miała na celu pomoc Pani Dorocie z Kępna chorujące na zespół Arnolda Chiariego. W całe przedsięwzięcie zaangażowało się młodzieżowe stowarzyszenie ARTwarium

Ideą tego koncertu było dozbieranie pieniędzy na operację dla wspaniałej osoby. Całą imprezę poprowadził Jarosław Matysiak. Zespół Arnolda-Chiariego czyli malformacja mózgowia polega na przemieszczeniu struktur tyłomózgowia do kanału kręgowego. Może współistnieć z przepukliną oponowo-rdzeniową. Syndrom Arnolda Chiari, opisany ponad 100 lat temu, wskazuje na istnienie przepukliny w wewnętrznej części mózgu. Syndrom Chiari II i III, wskazuje na to że istnieje napięcie w rdzeniu kręgowym, jak również inne malformacje takie jak przepuklina oponowo-rdzeniowa etc. W przypadku syndromu Chiari, nie odkryto przyczyny tej choroby w momencie jej klasyfikacji. Myślano że miała ona związek ze złą cyrkulacją płynu mózgowo-rdzeniowego lub mniejszym niż normalnie obrębem tylnej jamy czaszki, gdzie znajduje się móżdżek. Leczenie tej choroby może odbyć się poprzez odbarczenie otworu wielkiego lub otworu potylicznego, operacja taka jest możliwa w jednej z placówek w Polsce ale nie eliminuje przyczyny choroby. Stąd też najskuteczniejszą metodą jest sekcja Filum Terminale operacja dostępna w jednej z klinik w Barcelonie. Takie rozwiązanie eliminuje przyczynę choroby. Koszt takiej operacji to 16500 euro.

Stowarzyszenie ARTwarium i radio BRALIN FM jako partner również przyłączyło się do akcji pomocy dla bliskiej dla nich osoby. Wraz z salonem Renault Nawrot z Długołęki przygotowali dużą atrakcję - stworzono dla uczestników koncertu okazję odbycia za cegiełkę jazdy próbnej nowym samochodem Renault Captur – który specjalnie na tą okazję przemienił się w samochód redakcyjny BRALIN FM. Oprócz tego wielką atrakcją, jaką stowarzyszenie przygotowało z partnerem była możliwość wylosowania nowego samochodu Renault z pełnym zatankowanym bakiem paliwa na cały wybrany weekend. Młodzież z ARTwarium stworzyła również bajkę – projekt słuchowiska radiowego pt. „HUMGA, BUMGA, BANG”, która jako cegiełka była przeznaczona na opisany szczytny cel. Oprócz tego przeznaczono w imieniu stowarzyszenia: koszulki, kubki i długopisy oraz zdjęcia młodego fotografa. Na scenie zagrało osiem kapel z różnych nurtów muzycznych: Brokat, Val De Mar, So fresk, Delbirt, Human Defilad, The Cadence, Clavesyny oraz Bandaże. Ponadto odbył się tego wieczoru pokaz barmański w wykonaniu Pawła Troski oraz pokaz Kępińskiej Grupy Rozpoznania w pełnym umundurowaniu. Potrawy z grilla, domowe ciasto, chleb ze smalcem i ogórkiem tego również nie zabrakło na imprezie organizowanej co warto podkreślić przez dużą grupę dobrych znajomych i przyjaciół. Całości imprezy towarzyszyła niezapomniana i specyficzna atmosfera. Podczas całego dnia imprezy udało się zebrać kwotę 15200 zł, która została przeznaczona na operację.Patronat medialny nad imprezą objęło radio SUD i BRALIN FM.

Pani Dorota Gruca składa ogromne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację przedsięwzięcia, jak podkreśla wszystkie działania i gesty były dla Niej niesamowitym zaskoczeniem i dowodem dobroci otaczających ją osób. Ponadto wskazuje, że cały koncert i akcja to jedno z najbardziej wzruszających wydarzeń w jej życiu.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama