- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Koncert w bralińskim kinie

W sobotę 22 września w sali kina w Bralinie o godzinie 18:00 rozpocznie się drugi koncert „Lokal II” utrzymany w klimacie rock, pop w ramach projektu „BRALImedia – usłysz i poczuj” zrealizowany pod patronatem młodzieżowego radia internetowego BRALIN FM.

Przypomnijmy, iż projekt jest drugą edycją warsztatów artystyczno – medialnych jakie trwają od połowy marca do września br. i realizowany jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Bralińskiej dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Gminy Bralin.

Uczestnicy projektu brali udział w organizowanych warsztatach medialnych oraz muzycznych. W sumie na zajęcia uczęszczało około 100 dzieci i młodzieży z terenu nie tylko gminy, ale całego powiatu. Organizowane warsztaty muzyczne spełniały rolę swoistego rodzaju lokalnej "kuźni", "katedry" młodych, uzdolnionych artystów, którzy otrzymali szanse nauki i rozwoju posiadanych umiejętności. Zajęcia skierowane były do dzieci i młodzieży, które nie miały wcześniejszych kontaktów z muzyką i nie grały na żadnym instrumencie oraz tych którzy już prędzej zaczęli swoją naukę muzyczną i wyrażali wolę pogłębienia swojej wiedzy i umiejętności.

Swoim obszarem realizowane warsztaty obejmowały następujące bloki przedmiotowe oraz naukę gry na następujących instrumentach: instrumenty klawiszowe (pianino, organy, keyboard), instrumenty strunowe (gitara klasyczna, akustyczna, basowa i elektryczna), nauka śpiewu, nauka gry na perkusji oraz zespoły muzyczne. Jednym z głównych celów planowanego projektu było promowanie lokalnej twórczości artystyczno-muzycznej młodzieży z terenu gminy, jaki i szerzej – całego powiatu – wyjaśnia Dawid Kosakiewicz. Planowane formy organizowanych zajęć mające swoje odzwierciedlenie w postaci koncertów plenerowych, klubowych, festiwalu muzycznego dla młodzieży powinny w sposób komplementarny wpisały się w cele rozwoju życia kulturalno – artystycznego i umożliwiły rozwój poszczególnych zespołów – dodaje D. Kosakiewicz.

Poza tym w maju br. 26 uczestników warsztatów wyjechało na zajęcia tematyczne do telewizji TVN oraz Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Projekt przewidywał oprócz zajęć z zakresu kształcenia ogólnego oraz dziennikarskiego realizację przedmiotów o charakterze warsztatowym, podczas których uczestnicy uzyskali praktyczne kompetencje. Dodatkowo program zawierał w sobie zajęcia, podczas których młodzież mogła uczyć się technik pozwalających im w profesjonalny sposób pełnić rolę prezentera radiowego czy dziennikarza prasowego. Dzięki warsztatom uczestnicy mogli zinterpretować oraz krytycznie rozumieć rolę radia i telewizji we współczesnych społeczeństwach demokratycznych oraz zagadnienia wpływu społecznego mediów.

Lokalne radio internetowe podczas etapu powstawania za jeden ze swoich celów działalności, który znalazł swoje odzwierciedlenie w tworzonej ramówce rozgłośni, przyjęło promowanie i rozwój działalności muzycznej młodzieży w regionie. Stąd też podczas przeprowadzanych audycji prezenterzy w szczególności zwracają uwagę na możliwość nadawania owej twórczości. Uczestnikami koncertu będą regionalne zespoły i muzycy m.in.: SoFresh, Garbate Lemury, Insanity, Market Garden, Fobia, Miłosz Szefner, Valduś Walczak, Arpeggi, instruktorzy i uczestnicy warsztatów muzycznych oraz zaproszeni goście. Podczas koncertu będzie można nabyć dwie nowo wydane płyty: "Lokal" - utwory uczestników projektu oraz "Koncert na żywo" - zarejestrowany w maju br. podczas pierwszego koncertu tematycznego.

Więcej o realizowanym projekcie oraz koncertach możecie Państwo usłyszeć podczas audycji radia internetowego wchodząc w zakładkę BRALIN.FM na stronach Gminy Bralin: www.bralin.pl oraz portalu: www.kepnianie.pl oraz na profilu radia na portalu społecznościowym facebook. Już niedługo zostanie również otwarta strona internetowa radia. Młodzi organizatorzy serdecznie zapraszają na koncert!
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama