Kuźnia teatralna w bralińskiej świetlicy „Tęcza” - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Kuźnia teatralna w bralińskiej świetlicy „Tęcza”

Od połowy września w bralińskiej Świetlicy Środowiskowo – Profilaktycznej „Tęcza” rozpoczynają się warsztaty teatralne. W całość zadania zaangażowani będą różnorodni artyści i instruktorzy teatralni z Warszawy, Kalisza i innych centrów kulturalnych

Przedsięwzięcie to jest możliwe dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu „Świetlica – Dzieci – Praca” na rzecz wsparcia dziecka i rodziny. Wniosek o dofinansowanie realizacji zadania złożony przez gminę Bralin znalazł się w gronie nielicznych, które przeszły pozytywnie całą procedurę weryfikacyjną. W sumie w skali kraju dofinansowanie otrzymało tylko 20 projektów. W ministerialnym programie zaplanowanym na lata 2011-2015 na rok bieżący zabezpieczone zostały środki finansowe w wysokości 800 tys. zł. Na warsztaty, jakie odbywać się będą w Bralinie otrzymano 40 tys. zł dotacji (całość zadania to suma 50 tys. zł).

W ramach projektu zorganizowany zostanie trzydniowy wyjazd do Warszawy – Teatr Baza, gdzie przeprowadzone zostaną specjalistyczne warsztaty pod okiem profesjonalnych instruktorów. Uczestnicy wezmą również udział w spektaklu teatralnym w Teatrze 6. piętro, gdzie będą mogli z bliska przyjrzeć się umiejętnościom aktorskim znanych polskich gwiazd sceny i celebrytów m.in.: Daniela Olbrychskiego, Anny Cieślak, Małgorzaty Sochy, Michała Żebrowskiego, Kuby Wojewódzkiego.

Zakładane przedsięwzięcie za główny cel stawia sobie ukształtowanie nowej drogi funkcjonowania szeroko rozumianych oddalonych inicjatyw obywatelskich, angażujących w obszar swojego działania wiele różnorodnych podmiotów, a polegający na funkcjonowaniu młodzieżowego lokalnego radia internetowego (obszar tzw. nowych mediów) oraz budowania wokół niego szeregu inicjatyw kulturalnych.

Plan projektu obejmuje ukształtowanie amatorskiej grupy teatralnej oraz pracowni teatralnej, rozwinięcie warsztatu aktorskiego uczestników (praca nad podstawowymi narzędziami aktorskimi: ciało, głos, emocje i wyobraźnia), realizację konceptu teatralnego, poznanie różnych metod improwizacji, pracę nad scenariuszem oraz organizację festiwalu teatralnego.

Celem realizacji wskazanego projektu jest stworzenie i zachęcenie młodych uczestników do zaangażowania się w wiele inicjatyw związanych z sferą kulturalno – teatralną, także w tych obszarach, gdzie kreowany teatr nie mieścił się w istniejących kategoriach, a którego funkcjonowanie umożliwia młodzieży, żeby była zauważona. W różnorodnych zajęciach z tańca, śpiewu, aktorstwa itp. odbywających się w świetlicy weźmie udział grupa młodych ludzi i to właśnie z myślą o nich i o tym, aby stworzyć im stały i prawdziwy „własny kąt”, powstał projekt utworzenia centrum kulturalnego – miejsca, gdzie mogłaby twórczo pracować, a także prezentować swoje osiągnięcia dziecięce i młodzieżowe grupy artystyczne. Projekt zakłada utworzenie dwóch grup warsztatowych, które pracować będą według własnego programu, we własnym tempie realizować spektakle oraz dawać szereg występów na scenie - wyjaśnia koordynator projektu Dawid Kosakiewicz. Jeżeli pojawiają się w trakcie realizacji zadania pomysły na własny projekt – spektakl, film, recital, uczestnicy dostaną taką szansę. Próba kreacji swoistego rodzaju centrum artystyczno – kulturalnego to w głównej mierze chęć stworzenia centrum ruchu amatorskiego dla dzieci i młodzieży. Jednak główne zadania w ramach realizowanego przedsięwzięcia to nie tylko kreacja scenek teatralnych. Uczestnicy projektu powinni natomiast spróbować znaleźć postawę pewności scenicznej, braku lęku w byciu na scenie, zaufania do partnerów – dodaje D. Kosakiewicz.

Projekt obejmuje również swoim zakresem realizację teatru radia - słuchowisk radiowych zrealizowanych na podstawie scenariuszy teatralnych przy udziale uczestników warsztatów i młodych dziennikarzy lokalnej internetowej rozgłośni BRALIN FM. Poszczególne nagrane projekty słuchowisk będą emitowane na antenie radia internetowego w każdy czwartek podczas audycji na żywo. Młodzi redaktorzy radia będą posiadali możliwość rozszerzenia warstwy tematycznej prowadzonych audycji o kolejną płaszczyznę związaną ze sferą kulturalną. Prowadzić będą cykliczne programy odnoszące się do obszarów teatru, kinematografii, fotografii. Już dziś zapraszamy dzieci i młodzież do współpracy. Zapisy na warsztaty przyjmowane są do dnia 17 września br. w Urzędzie Gminy Bralin pok. nr 7, lub drogą mailową: dawid.kosakiewicz@bralin.pl, lub telefonicznie 627811210. Więcej o projekcie można dowiedzieć się śledząc jego profil na portalu społecznościowym facebook.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama