- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Lech bez barier

W minioną sobotę, 25 maja 2013 roku, Fanclub Lecha z Kępna, korzystając z programu „Lech bez barier”, zorganizował wyjazd mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Rzetni na mecz piłki nożnej. Udział w meczu Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała stał się możliwy dzięki życzliwemu zaangażowaniu dyrekcji DPS w Rzetni

Program „Lech bez barier” umożliwia ludziom o znacznym uszczerbku na zdrowiu darmowe wejście na stadion, w celu uczestnictwa w wybranym widowisku sportowym. Kibice na wózkach oraz ich opiekunowie wchodzą na stadion specjalnym wejściem, umożliwiającym wjazd wózków inwalidzkich, korzystają też ze specjalnie przygotowanej dla nich toalety. Zainteresowani meczem mieszkańcy DPS wraz z opiekunami wyjechali z Rzetni około 11.30, po pysznej grochówce, która miała wzmocnić ich w podróży. W trakcie jazdy na parkingu uraczono się posiłkiem uprzednio przygotowanym przez panie kucharki w Rzetni. Mecz rozpoczął się w Poznaniu o godzinie 15.45. Zgodnie z regulaminem programu „Lech bez barier” kępińscy kibice zameldowali się na poznańskim stadionie 60 minut przed rozpoczęciem spotkania. Czas ten spędzili na rozmowach, analizach i poznawaniu obiektu. –Niestety, Lech przegrał 0:2, ale „nasi” niepełnosprawni i tak byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, nie tylko obserwowali mecz, ale i mogli podziwiać piękny obiekt przy ulicy Bułgarskiej – mówi Zbigniew Wełdziński. Wszyscy uczestnicy tej wyprawy posiadają już karty kibica, zapowiedzieli też, że jeszcze nieraz odwiedzą stadion w Poznaniu, zachęcą tez innych z DPS w Rzetni do kibicowania Kolejorzowi - podsumowuje lider i animator kępińskiego Fanclubu poznańskiego Lecha.

Mieszkańcy DPS w Rzetni pierwszy raz uczestniczyli na żywo w meczu na najwyższym szczeblu rozgrywek piłki nożnej w Polsce przy 20.000-tysięcznej widowni. W trakcie spotkania nie zapomniano o pamiątkowych zdjęciach, które będą przypominały ten nietypowy wyjazd.

Fanclub Lecha Poznań w Kępnie – informuje Zbigniew Wełdziński - jest zawsze gotowy pomóc indywidualnym oraz zorganizowanym grupom w wyjeździe i uzyskaniu darmowych wejściówek dla inwalidy wraz z opiekunem. Zapraszamy do korzystania z programu „Lech bez barier”. Chęć udziału w tym programie można zgłaszać indywidualnie lub grupowo (tak jak to było w przypadku kibiców zamieszkałych w Domu Pomocy Społecznej w Rzetni ) w sklepie partnerskim Lecha Poznań „Czternastka” w Kępnie przy ulicy Rynek 9 (wejście od ul. Sienkiewicza).
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama