Łęka Opatowska: Rozmawiali o skutkach suszy - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Łęka Opatowska: Rozmawiali o skutkach suszy

Rolnicy martwią się o tegoroczne plony. Rośliny wysychają, a z prognoz pogody nie wynika, by sytuacja miała się zmienić. Niestety, tegoroczna sucha zima, brak większych opadów przyczyniły się do tego, że wody zabrakło. Rolnicy mówią wprost: „jeśli taka pogoda nadal się utrzyma, plony mogą być nawet o połowę mniejsze, a to rodzi wiele konsekwencji”

W związku z powyższym w dniu 14.08.2015 r. w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Łęce Opatowskiej na wniosek Przewodniczącego Rady Gminy Łęka Opatowska Michała Jerczyńskiego odbyło się spotkanie podczas którego kilkudziesięciu rolników z terenu gminy wraz z radnymi i przedstawicielami tutejszego urzędu rozmawiało o suszy i jej skutkach.

Podczas spotkania omówiono raport z zagrożenia suszą na poziomie gminy opracowany przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi (szczegóły dot. monitoringu suszy rolniczej znajdują się na stronie www.susza.iung.pulawy.pl). Ponadto, rozmawiano na temat ubezpieczenia gruntów rolnych oraz przekazano informację dotyczącą możliwości składania do Urzędu Gminy w Łęce Opatowskiej wniosków o oszacowanie szkody spowodowanej przez suszę.

leka-opatowska.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama