- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Majówka w Kępnie

Kępiński Ośrodek Kultury pierwsze majowe dni zaplanował muzycznie i rekreacyjnie. Do aktywnego spędzania długiego weekendu będą zachęcały koncerty rockowo-bluesowe rodzimych muzyków oraz koncert piosenek wprost z telewizyjnej listy przebojów. Nie zabraknie okazji do turystyki rowerowej i poznawania pięknych zakątków regionu

Majowy długi weekend otwiera koncert piosenek z listy przebojów telewizji Silesia. Pod hasłem „Śląski Szlagier Fest” na scenie kina „Sokolnia” w czwartek, 2 maja, wystąpią doskonale znane i lubiane gwiazdy popularnego kanału telewizyjnego.

Z kolei 3 maja w Amfiteatrze wystartuje Muzykomania, czyli nowy cykl spotkań muzycznych, skupiających na jednej scenie lokalnych muzyków. Będzie to okazja do konfrontacji muzycznych i dobrej zabawy dźwiękiem w gronie ludzi kochających muzykę. Usłyszymy zespoły muzyczne grające utwory własne, covery i improwizacje muzyczne. Zagrają m.in.: „Queento Band”, „Fanky”, „Wszyscy na literę N”, „Clave Syny”, „Garbate Lemury” oraz „Room Service”. Muzycznym wydarzeniom towarzyszyć będzie pokaz pojazdów zabytkowych. Podczas 3-majowego święta zaprezentują się również dawne samochody i motocykle.

Kępiński Ośrodek Kultury na majówkę zaprasza również pasjonatów aktywnego spędzania wolnego czasu. Inauguracja sezonu rowerowego odbędzie się w niedzielę, 5 maja. Tym razem miłośnicy dwóch kółek przemierzą szlak czerwony nazwany imieniem Henryka Tyszkiewicza, kępińskiego regionalisty, wieloletniego organizatora wycieczek rowerowych. Zamierzeniem organizatorów jest nie tylko popularyzacja turystyki po regionie i aktywnego stylu życia, ale przede wszystkim upowszechnianie historii i kultury Kępna. Dlatego na trasie majowej wycieczki znajdą się punkty ważne dla naszego miasta. Uczestnicy odwiedzą między innymi Kopiec i pomnik upamiętniający przekazanie w 1282r. przez Mściwoja Przemysławowi II Pomorza Wschodniego. Ponadto w programie wycieczki znajdzie się czas na rekreację. Uczestnicy odwiedzą „Świteziankę” w Myjomicach oraz Ośrodek „Mikory” w Mikorzynie, gdzie zaplanowany został piknik integracyjny z pieczeniem kiełbasek i konkursami.

Na długi majowy weekend zaplanowane zostały projekcje filmowe. Tym razem oferta kina „Sokolnia” adresowana jest do najmłodszej widowni. Od piątku 3 maja do niedzieli 5 maja wyświetlony zostanie film pt. Ralph Demolka”.

SG
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama