Medal „Pro Patria” dla mieszkańca gminy Trzcinica - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Medal „Pro Patria” dla mieszkańca gminy Trzcinica

12 listopada 2014 r. pan Hubert Ilski z Trzcinicy został odznaczony Medalem „Pro Patria”. Jest to odznaczenie cywilne, przyznawane przez Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Medalem uhonorowane zostają osoby i instytucje za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej

Nadanie medalu odbyło się w domu pana Huberta Ilskiego. Aktu dekorcji dokonał Wójt Gminy Trzcinica pan Grzegorz Hadzik w obecności Przewodniczącego Rady Gminy Trzcinica pana Zdzisława Mikołajczyka, Sekretarza Gminy pani Renaty Ciemny oraz syna. Z okazji nadania medalu list gratulacyjny przesłała Senator RP pani Andżelika Możdżanowska wyrażając swój szacunek i uznanie dla uhonorowanego.

Pan Hubert Ilski urodził się 29 października.1916 r. w Zamościu. W marcu 1939 r. został przydzielony do 6 Kampanii Strzelców w Ostrowie Wielkopolskim pełniąc funkcję strzelca. W związku z wybuchem II wojny światowej w 1939 roku walczył w Wojnie Obronnej, w tym w okolicy Łęczycy. Po przegranej bitwie dostał się do niewoli niemieckiej i przebywał w Łodzi. W listopadzie 1939 r. został zwolniony z niewoli i przydzielony do pracy przymusowej w Namysłowie. W 1947 r. podjął pracę w Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Trzcinicy, gdzie pracował do emerytury. Pan Hubert Ilski w 1954 r. wstąpił do ZSL pełniąc funkcję członka Zarządu. W trakcie pracy zawodowej Pan Ilski był zdyscyplinowanym i sumiennym pracownikiem. W 2001 r. postanowieniem Prezydenta RP został mianowany do stopnia podporucznika za Kampanię Wrześniową. Obecnie Pan Hubert należy do Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

Jak podsumowuje Wójt Gminy Trzcinica pan Grzegorz Hadzik: Niech to wyróżnienie będzie wyrazem wdzięczności za patriotyczną postawę oraz aktywną działalność na rzecz społeczności lokalnej. Pragnę, aby pamięć takich wzorów bohaterstwa i patriotyzmu nie uległa zapomnieniu a przykład Pana Huberta Ilskiego niech będzie drogowskazem dla przyszłych pokoleń Polaków.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
Michał

2014-11-24 10:05

Znam Pana Huberta osobiście i uważam że w pełni zasługuje na to odznaczenie.

Serdecznie mu gratuluję i życzę wielu lat w zdrowiu :-)

Kolega z Kępna
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama