Mieszkańcy Trębaczowa sami dbają o swój plac zabaw - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Mieszkańcy Trębaczowa sami dbają o swój plac zabaw

Z inicjatywy radnej gminnej Aldony Lorek, pani sołtys Trębaczowa Cyryli Pietrus oraz prezesa Towarzystwa Sympatyków Trębaczowa Michała Grzegorka w piątkowe popołudnie na wiejskim placu zabaw „Wioska Smerfów” zebrała się bardzo liczna grupa mieszkańców, którzy wykonali prace porządkowe na obiekcie

Warto dodać, że to nie pierwsza taka akcja. Podobne odbywają się przynajmniej 2 razy w sezonie wiosenno-letnim każdego roku. „Wioska Smerfów” powstała w 2009 roku z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. Eugeniusza Walczaka, który z okazji odpustu parafialnego zorganizował charytatywny koncert zespołu Perfect. Cały dochód z zabawy pozwolił na sfinansowanie budowy wiejskiego placu zabaw.

22 maja2015 roku rodzice wraz z dziećmi przycinali drzewa ozdobne, usuwali zbędną trawę, grabili trawnik, zamiatali kostkę i segregowali śmieci. Jednym słowem wykonano „kawał dobrej roboty”!

To spotkanie było także okazją do zasadzenia na placu zabaw 28 tui (żywotników), które TST otrzymało jesienią 2014 roku podczas VI Festiwalu Produktu Lokalnego jako nagrodę w konkursie „Aktywna wieś” organizowanym przez Lokalną Grupę Działania „Wrota Wielkopolski”.

Organizatorzy serdecznie dziękują za zaangażowanie w sprzątanie „Wioski Smerfów”. Mamy nadzieję, że dzięki takim inicjatywom mieszkańcy Trębaczowa w większym stopniu poczują swoją przynależność do lokalnej społeczności a młode pokolenie nie będzie obojętne na sprawy otoczenia i będzie wychowywane w duchu dbałości o dobro wspólne.

www.perzow.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama