- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Młodzież w działaniu

W minioną niedzielę zakończyła się już czwarta międzynarodowa wymiana młodzieży zorganizowana przez Gimnazjum nr2 w Kępnie. Tym razem wzięło w niej udział 30 uczestników z miast partnerskich, w tym 10 z włoskiego Giano dell’ Umbria i 10 z czeskiego Trutnova

Kępińską „dwójkę” tym razem reprezentowali: Weronika Szymańska, Jagoda Dobień, Agnieszka Rabiega, Weronika Jarych, Julia Olek, Krystian Ciesielski, Maciej Sołtysiak, Miłosz Urban, Filip Musiał i Marcin Nolbert. Nad całością przedsięwzięcia czuwała nauczycielka geografii Beata Przybył, a z ramienia Wydziału Promocji, Informacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta i Gminy w Kępnie - Anna Dulian.

Podczas siedmiodniowych działań realizowano projekt pod hasłem „Kultura w służbie ekologii”. Na realizację projektu uzyskano wsparcie finansowe z Komisji Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu”.

Projekt promował współpracę europejską w zakresie problematyki i działań młodzieżowych, pogłębiał świadomość i wiedzę na temat globalnych problemów ekologicznych poprzez aktywne włączanie się młodzieży w działania artystyczne powiązane z tematem wiodącym. Uczestnicy, poprzez fotografię i teatr, mieli okazję rozwinąć swoją kreatywność, wyrazić zainteresowania i podzielić się wiedzą na temat wyzwań ekologicznych. Zajęcia były też okazją do wymiany doświadczeń, dyskusji oraz integrowania się młodzieży. Obok warsztatów fotograficznych i teatralnych, prowadzonych przez doświadczonych instruktorów Bernadettę Kossarzecką i Przemysława Zimocha, odbyło się wiele innych, ciekawych zajęć. Do najważniejszych należą: wizyta w Ratuszu i spotkanie z władzami miasta, zwiedzanie fabryki mebli GIB, gdzie zwrócono szczególną uwagę na nowoczesny system filtrowania powietrza i recyklingu, poznanie działania miejscowej oczyszczalni ścieków, prezentacja nowoczesnej strony Polski przez wycieczkę do Wrocławia oraz zaznaczenie ważności tradycji przez staropolską biesiadę w gospodarstwie agroturystycznym w Chróścinie. Goście z zaprzyjaźnionych szkół podczas wizyt w polskich domach mieli też okazję zobaczyć jak mieszkają ich rówieśnicy i poznać ich rodziny oraz przyjaciół.

Najwięcej emocji budziły przygotowania do występu finałowego, który był podsumowaniem tygodniowych działań. Uczestnicy z setek prac fotograficznych wykonanych na warsztatach, wybrali najlepsze, oprawili je i wyeksponowali. Natomiast grupa teatralna pracowała nad scenariuszem i oprawą plastyczną pantomimy inspirowanej problemami ochrony środowiska naturalnego. W przygotowania aktywnie włączyli się też nauczyciele, rodzice oraz dyrekcja szkoły. Stąd impreza nabrała rozmachu i uroczystego charakteru.

Występ obejrzeli zaproszeni na galę goście, wśród których znaleźć można było przedstawicieli władz miasta, rodziców dzieci uczestniczących w wymianie, nauczycieli, sponsorów, uczniów i mieszkańców Kępna.

Współpraca między szkołami z miast partnerskich na pewno będzie kontynuowana. szczególnie, że grupa czeska zaprosiła już kępnian na listopadowe obchody święta szkoły.

 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama