- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Młodzież z ARTwarium na warsztatach w Warszawie

Stowarzyszenie ARTwarium zorganizowało czterodniowy wyjazd edukacyjno – szkoleniowy do Warszawy. Pobyt trwał między 23 a 26 września i brało w nim udział 30 uczestników warsztatów medialno – dziennikarskich i teatralnych odbywających się na co dzień w Bralinie

Młodzież odbyła zajęcia w Gazecie Wyborczej, Grupie Radiowej Agory: Radio Roxy, TOK fm, Złote Przeboje, w studiach telewizyjnych i radiowych Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych), gdzie odbyto również spotkanie z Wicedyrektorem Instytutu Dziennikarstwa. Ogromne wrażenie na uczestnikach wywarły warsztaty w Czwórce Polskim Radiu, gdzie młodzi redaktorzy dostali szanse uczestniczenia w całości produkcji „Czwartego wymiaru” – jednej z czołowych audycji radia. „Czwarty wymiar” jest skierowany do tych wszystkich, którzy chcą przenieść się do innego wymiaru rzeczywistości. Podczas trzygodzinnego spotkania ze słuchaczami odkrywane zostają dotąd nieodkryte rzeczy w świecie nowych technologii. Porady, wskazówki, testy, informacje ze świata nauki i technologii – wszystko to znaleźć można w tej audycji. Głównym prowadzącym audycji i warsztatu dla młodzieży był Kuba Marcinowicz oraz wydawca audycji Alicja Mucha. Podczas kilkugodzinnych zajęć uczestnicy mogli przyjrzeć się od kuchni jak na żywo tworzone są audycję, jak są montowane, jak kształtowana zostaje cała produkcja. Kompetencje i umiejętności jakie mogli zdobyć młodzi dziennikarze podczas wyjazdowego warsztatu to: montaż radiowy, rzetelne przygotowanie newsów, opracowanie złożonych tematów, wydawanie serwisów informacyjnych, praca z mikrofonem i przed mikrofonem, obsługa sprzętu radiowo - telewizyjnego, praca w zespole realizacyjnym, tworzenie tematycznych scenariuszy radiowych, praca w studiu emisyjnym i nagraniowym, opanowanie stresu i praca pod presją czasu.

Z kolei warsztaty teatralne odbywały się na obiekcie Inqbatora Edukacji, gdzie instruktorami byli aktorzy Grzegorz Milczarczyk oraz Maciej Makowski. Maciej Makowski to aktor teatralny i filmowy. W 2003 roku ukończył studia na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Zagrał w wielu filmach i serialach m.in.: „Tajemnica Westerplatte”, „80 milionów”, „Odwyk”, „Sfora: bez litości”, „Pogoda na jutro”, „Pod powieką”, „Parę osób, mały czas”, „Złotopolscy”, „Samo życie”, „Pierwsza miłość”. Z kolei Grzegorz Milczarczyk to doświadczony aktor, który ukończył Szkołę Aktorską H. i J. Machulskich, aktor Teatru Roma, Teatru Żydowskiego oraz Teatru na Woli w Warszawie. Zagrał w wielu produkcjach m.in.: „Hans Kloss. Stawka większa niż życie”, „1920 Bitwa Warszawska”, „Generał – zamach na Gibraltarze”, „Wojna polsko – ruska”, „Ogród Luizy”, „Ostatnia akcja”, „M jak Miłość”, „Kryminalni”, „Plebania”, „Samo życie”. Program warsztatów składał się z następujących warstw przedmiotowych: trening teatralny ciało, głos, wyobraźnia, praca nad rozumieniem i wyrażaniem emocji w różnych sytuacjach, poznanie różnych metod improwizacji, budowanie roli za pomocą działań improwizowanych, budowanie akcji teatralnych budowanych na podstawie improwizacji (tzw. "pisanie na scenie"). Uczestnicy projektu mieli znaleźć postawę pewności scenicznej, braku lęku w byciu na scenie, zaufania do partnerów. Ukształtowana została umiejętność pracy zespołowej, a także zdolność stałego słuchania i reagowania na akcje partnerów scenicznych.

Pobyt warsztatowy w stolicy po raz kolejny umożliwił młodym ludziom rozwijać swoje pasje. Zastosowane zabawy i gry teatralne umożliwiły wyzwolenie energii, otworzyły i odpowiednio zintegrowały grupę. Planowane przez nas zadania stawiają na otwarcie, kreatywność oraz zintegrowanie przeżycia z aktorskimi środkami wyrazu. Z kolei warsztaty dziennikarsko – medialne są etapem budowy i włączenia w skład redakcyjnych nowych osób, pomogły one również rozszerzyć umiejętności naszym doświadczonym redaktorom i z tego co wiem zainspirowały ich do nowych pomysłów – komentuje Dawid Kosakiewicz koordynator projektu.

Zajęcia przeprowadzono również w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, gdzie całość warsztatu przeprowadzono na planach i studiach produkcyjnych nowo tworzonego filmu „Miasto 44”. Przy ulicy Chełmskiej od ponad 60 lat produkowane są legendy polskiego kina. W halach i studiach Wytwórni realizowane są filmy fabularne i telewizyjne, programy TV, teatry TV, filmy reklamowe, teledyski oraz sesje fotograficzne. WFDiF przygotowała unikatową przestrzeń edukacyjną, stworzoną w świecie planu filmowego. Na planie filmowym za pomocą zróżnicowanych aktywności zaaranżowanych w otoczeniu oryginalnej scenografii filmu w reżyserii Jana Komasy, uczestnicy dostali wyjątkową szanse poczuć się jak twórcy filmu i znaleźć się w miejscach na co dzień dostępnych tylko dla członków ekipy filmowej. Plan stanowił naturalnie przyjazne środowisko dla różnorodnych, także interdyscyplinarnych działań warsztatowych, spotkań i projektów mających na celu kształtowanie świadomego odbiorcy i użytkownika sztuki filmowej. Uczestnicy warsztatu mogli również zostać ucharakteryzowani na bohaterów filmu przez profesjonalną ekipę produkcyjną.

W planie wyjazdu ujęto również wyjście na spektakl teatralny „Pocztówki z Europy” w Och Teatrze w reżyserii Krystyny Jandy. W rolach głównych na scenie podziwiać można było: Magdalenę Zawadzką, Leonarda Pietraszaka, Wiesławę Mazurkiewicz, Marię Seweryn, Cezarego Kosińskiego oraz Dorotę Pomykała. Ta skrząca się absurdalnym, momentami nieco okrutnym humorem komedia wciąga w sam środek zwariowanego domu. Bombarduje zwrotami akcji, nie pozwala odetchnąć. Paradoksalnie jednak okazuje się, że ów "krzywy dom wariatów" to spokojne oko cyklonu. Burza jest gdzie indziej...W przerwach między warsztatami odwiedzono również Belweder oraz wnętrza Sejmu. Warto przypomnieć iż do końca roku odbywają się warsztaty w świetlicy „Tęcza” w Bralinie na które zaprasza młodzieżowe stowarzyszenia. Oprócz tego ciągle funkcjonuje katedra muzyczna radia Bralin fm, gdzie młodzi uczestnicy otrzymują szanse nauki gry na różnych instrumentach oraz nauki śpiewu. Wszystkie informację o realizowanych projektach można usłyszeć podczas audycji na żywo w radiu BRALIN FM w każdą środę i czwartek od godz. 17:00 do 21:00 oraz przeczytać na stronie internetowej www.radio.bralin.pl oraz na profilu radia na portalu społecznościowym Facebook.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama