- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Mniej uczniów w szkołach ponadgimnazjalnych


Według prognozy naboru, w roku szkolnym 2019/2020 do kępińskich szkół ponadgimnazjalnych zawita 520 nowych uczniów. To dość przerażające dane. Sześć lat temu uczniów klas pierwszych było 915.

W tym roku szkolnym do szkół ponadgimnazjalnych przyszło 625 nowych podopiecznych. Od kilku lat obserwujemy systematyczny spadek uczniów w szkołach. W roku szkolnym 2004/2005 liczba młodzieży ponadgimnazjalnej uczęszczającej do szkół w powiecie kępińskim wynosiła 2703, na dzień dzisiejszy jest jej prawie o 500 osób mniej.

Największa część młodzieży ponadgimnazjalnej w powiecie kępińskim kształci się w technikach (1044 osób, co stanowi 43,45%), na drugim miejscu znajdują się licea ogólnokształcące (795 osób, co stanowi 33,1%), na trzecim miejscu jest zasadnicza szkoła zawodowa (591 osób, co stanowi 23,5%). Według danych z tegorocznego naboru tendencja ta uległa zmianie. W tym roku młodzież najczęściej wybierała licea – 38,9%, na drugim miejscu znalazły się szkoły zawodowe – 32,6%, na trzecim technika – 28,5%.

Podobnie, jak wiele samorządów w całej Polsce, również powiat kępiński boryka się z problem niżu demograficznego przy naborach do szkół ponadgimnazjalnych. Przyczyna tego stanu rzeczy jest powszechnie znana – to pogłębiający się z roku na rok niż demograficzny. Przytoczone statystyki mówią same za siebie. Dla niektórych dyrektorów może to oznaczać konieczność podjęcia trudnych decyzji o redukcji etatów i likwidacji oddziałów klasowych. Dla władz powiatu to czas analizy działalności szkół i podejmowania trudnych decyzji o możliwości ich zamknięcia.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama