- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Niedziela na dwóch kółkach

W niedzielę, 8 czerwca odbył się kolejny rajd rowerowy organizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Wrota Wielkopolski”

Trasa rajdu przebiegała następująco: Baranów, staw Brodzisko, sanktuarium na Pólku, Bralin, Mnichowice, Gospodarstwo Agroturystyczne „Hubert”, Żurawiniec, Grębanin, Baranów.

Peleton liczący około 120 osób wyruszył o godz. 10.00 spod siedziby biura LGD z osiedla Murator w Baranowie i skierował się w kierunku Baranowa, następnie przejechał przez Lisiny i dotarł do Grębanina. W Grębaninie kolumna rowerzystów udała się przez Nosale w kierunku Sanktuarium Maryjnego na Pólku pod Bralinem, gdzie serdecznie przyjął ich Pan Robert Gogol, który opowiedział zebranym historię zabytkowego kościoła, a na koniec w akompaniamencie gitary zaśpiewał „Miasteczko Bralin”. W dalszej kolejności uczestnicy rajdu mieli możliwość zobaczyć i posłuchać historii kościoła ewangelickiego w Bralinie. Pozostając w tematyce zabytkowych kościołów i kapliczek, uczestnicy rajdu skierowali się w stronę Mnichowic i kapliczki św. Jadwigi Śląskiej Na Łąkach. Przewodnik rajdu Jacek Kuropka przybliżył wszystkim ciekawą historię urokliwej kapliczki.

Po wyczerpującej przeprawie, w palącym słońcu, uczestnicy rajdu dojechali do Gospodarstwa Agroturystycznego „Hubert” na posiłek regeneracyjny, gdzie można było odpocząć i nabrać energii do dalszej jazdy. Po odpoczynku miłośnicy dwóch kółek wyruszyli w powrotną drogę przez Żurawiniec, Grębanin i przy upalnej pogodzie dotarli do Baranowa. Rajd przebiegał w bardzo miłej atmosferze i wzajemnej integracji. Godne uwagi jest to, że taka forma spędzania wolnego czasu cieszy się coraz większym zainteresowaniem w każdej kategorii wiekowej.

Pragniemy serdecznie podziękować księdzu proboszczowi Parafii Św. Anny w Bralinie, dr Dariuszowi Smolnikowi oraz panu Romanowi Wojtysiakowi Wójtowi Gminy Bralin, za udostępnienie zwiedzającym zabytkowych kościołów na trasie rajdu, a także uczestnikom rajdu, którzy dzielnie pokonali trasę w ten upalny dzień. Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych wyprawach rowerowych!
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama