- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Odpowiedzialne Gminy 2012 nagrodzone!

W Ministerstwie Gospodarki 24 stycznia tytułem Odpowiedzialnej Gminy 2012 zostało uhonorowanych 10 polskich gmin najbardziej zaangażowanych w realizację kampanii ,,Pozory mylą, dowód nie"

Nagrody zostały wręczone gminom przez wiceministra sprawiedliwości Wojciecha Węgrzyna oraz przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki i Komendy Głównej Policji. Dla Gminy Baranów nagrodę odebrali Wójt Gminy Bogumiła Lewandowska-Siwek i Sekretarz Gminy Marek Potarzycki. Spotkanie było finałem ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Pozory mylą, dowód nie”, organizowanej przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie i Komendę Główną Policji.

Liderzy dobrych praktyk

Baranów, Chorzów, Częstochowa, Nowa Wieś Wielka, Odolanów, Praszka, Skawina, Wieliczki, Wieluń i Żmigród to laureaci konkursu Odpowiedzialna Gmina 2012, będącego integralnym elementem kampanii „Pozory mylą, dowód nie”. Samorządy zostały wyróżnione na podstawie sprawozdań z prowadzonych przez siebie działań profilaktycznych i edukacyjnych. Podjęte inicjatywy ukierunkowane były na zmianę postaw społeczności lokalnych odnośnie łatwego dostępu do alkoholu osób niepełnoletnich. Wyróżnione samorządy, dzięki ogromnemu zaangażowaniu w realizację założeń kampanii, zaktywizowały społeczności lokalne wokół problemu wczesnej inicjacji alkoholowej młodych ludzi.

Laureaci konkursu Odpowiedzialna Gmina 2012 podczas spotkania w Ministerstwie Gospodarki otrzymali symboliczne nagrody (statuetki i dyplomy). Formą wynagrodzenia za wkład w budowę społecznej koalicji sprzeciwu na sprzedaż alkoholu osobom niepełnoletnim była także obecność przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwości i Ministerstwa Gospodarki, instytucji, które objęły kampanię swym patronatem honorowym. Reprezentanci patronujących resortów, w tym wiceminister sprawiedliwości, Wojciech Węgrzyn, wyrazili swoje uznanie dla zaangażowania samorządów w ograniczenie sprzedaży alkoholu w swym regionie.

IV edycja kampanii zakończona sukcesem

Uroczyste spotkanie w Ministerstwie Gospodarki stanowiło symboliczne zakończenie działań w ramach tegorocznej edycji kampanii „Pozory mylą, dowód nie”. Obecna, IV edycja programu edukacyjnego, zaktywizowała blisko 500 gmin z całej Polski, co stanowi podwojenie wyniku z roku ubiegłego. Organizatorzy kampanii przekazali gminom taką ilość materiałów, która pozwoliła na dotarcie do blisko 30 tysięcy punktów sprzedaży alkoholu i 260 tysięcy rodziców. Pakiet edukacyjny zawierał także konspekt dla nauczycieli przygotowany na potrzeby spotkań z rodzicami, który został przekazany w ilości ponad 15 tysięcy egzemplarzy. Liczby te są tym bardziej imponujące, że stoi za nimi ogromne zaangażowanie i wysiłek wszystkich zgłoszonych samorządów włożony w realizację głównego celu kampanii, jakim jest ograniczenie sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim.

Wszystkim osobom, mediom, policji, szkołom i organizacjom serdecznie dziękuję za zaangażowanie w działania prowadzone w ramach kampanii na terenie naszej Gminy.

Koordynator Kampanii ,,Pozory mylą, dowód nie"
Marek Potarzycki
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama