Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek w Kępnie - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek w Kępnie

XIII edycja Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek odbyła się 16 czerwca 2016 r. Nauczyciele bibliotekarze: Stefania Brzezińska-Michalska, Laura Długowska, Iwona Jany, Paulina Pacyna-Dawid, Monika Przybył, Lidia Wielgoś i Anna Wróblewska chcąc promować ideę bookcrossingu włączyły się w zorganizowanie obchodów tego święta w Gminie Kępno

Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu popularyzowanie czytania. Pomysł narodził się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i bardzo szybko rozpowszechnił się na całym świecie. W Polsce od 2004 r. w ramach akcji bookcrossingowych zostało uwolnionych ponad 260 tysięcy książek i funkcjonuje ponad 20 tysięcy półek bookcrossingowych.

W Gminie Kępno „uwolnione” książki zostały podarowane przez uczniów gimnazjów w Kępnie i Krążkowach, Liceum Ogólnokształcącego Nr I, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 oraz czytelników kępińskiej filii Książnicy Pedagogicznej, a następnie zarejestrowane w akcji i opatrzone naklejkami z informacją o zasadach bookcrossingu.

W dniu Święta młodzież pod opieką nauczycieli złożyła na 17 „półkach bookcrossingowych” łącznie 131 książek. Oprócz książek do punktów zostały także dostarczone informacje o zasadach bookcrossingu oraz mapki Gminy Kępno z adresami miejsc, w których książki czekają na czytelników.

Po rozlokowaniu książek na „półkach” uczestnicy akcji spotkali się na kępińskim Rynku przy fontannie, po czym przemaszerowali w pochodzie wokół Rynku wznosząc okrzyki zachęcające do zaangażowania się w bookcrossing. Młodzież także informowała zainteresowanych o zasadach akcji. Pochód uczniów wzbudził zaciekawienie bookcrossingiem, co pozwala mieć nadzieję, że planowana kontynuacja działań spotka się z pozytywną reakcją mieszkańców.

Wszystkim zaangażowanym w kępińskie obchody XIII edycji Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek, tj. uczniom, nauczycielom i osobom, które przyjęły „półki bookcrossingowe” serdecznie dziękujemy.
Zachęcamy do zabierania książek z „półek bookcrossingowych” utworzonych w Gminie Kępno, ale także tych znajdujących się w całej Polsce i świecie.
Każdy zainteresowany może bezpłatnie zabrać ze sobą wybrany tytuł, przeczytać i odłożyć w tym samym miejscu lub zupełnie innym, dla niego dogodnym. Dzięki wędrującym książkom świat może stać się jedną wielką darmową biblioteką.

Stefania Brzezińska-Michalska
Anna Wróblewska
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama