Order Legii Honorowej w randze kawalera dla posła Andrzeja Grzyba - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Order Legii Honorowej w randze kawalera dla posła Andrzeja Grzyba

Andrzej Grzyb odznaczony za działania na rzecz współpracy polsko-francuskiej

W dn. 22 lipca 2014 r. w rezydencji Ambasadora odbyła się uroczystość, podczas której Ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler wręczył wysokie francuskie odznaczenia trzem wybitnym polskim osobistościom.

Pan Andrzej Grzyb, absolwent poznańskiej Akademii Rolniczej i Wyższej Szkoły Bankowej, również w Poznaniu, były poseł PSL do Sejmu RP przez kilka kolejnych mandatów, między innymi były przewodniczący komisji sejmowej do spraw Integracji Europejskiej, a potem spraw Unii Europejskiej, a także członek sejmowej komisji Spraw Zagranicznych, obecnie poseł do Parlamentu Europejskiego, powtórnie wybrany w maju 2014 roku, od zawsze zaangażowany w obronę praw człowieka, został przez Ambasadora odznaczony orderem Legii Honorowej w randze kawalera.

Pełniąc wiele różnych funkcji dał Pan dowody niezawodnego zaangażowania na rzecz Polski, ale i Europy. Interesuje się Pan różnorodnymi tematami, a Pańska rzetelność każe Panu zgłębiać te różne tematy. Jest Pan z przekonania rzecznikiem praw człowieka na poszczególnych piastowanych stanowiskach. Jest Pan odznaczony w Polsce zarówno Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, jak i Złotym Krzyżem Zasługi. Francja nie mogła pozostawać w tyle. Za Pańskie zaangażowanie na rzecz demokracji, za Pana ciągłe poszukiwanie porozumienia oraz za Wolę utrzymywania dobrych relacji z innymi państwami, w szczególności z Francją, Prezydent Republiki Francuskiej postanowił Pana wyróżnić narodowym orderem Legii Honorowej w randze kawalera – mówił podczas uroczystości Ambasador Francji w Polsce Pan Pierre Buhler.

Odznaczenia z rąk Ambasadora otrzymali również Pan Sebastian Filipek-Kaźmierczak (order za Zasługi dla Rolnictwa w randze kawalera) oraz Pan Marek Ziółkowski (order Legii Honorowej w randze oficera).
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama