OSP w Goli z nowym samochodem - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

OSP w Goli z nowym samochodem

  • www.bralin.pl
    www.bralin.pl
  • www.bralin.pl
    www.bralin.pl
Ochotnicza Straż Pożarna w Goli dzięki wnioskowi o dopłatę otrzymała samochód ratowniczo-gaśniczy lekki typu kontener marki Ford Transit

Główną pomoc jednostka otrzymała z Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, który pozytywnie ocenił wniosek złożony przez Gminę Bralin oraz OSP Gola. Dofinansowanie na zakup samochodu wyniosło 115 120,00 zł, resztę wydatków w kwocie 28 780,00 zł w formie dotacji jednostka otrzymała od Gminy Bralin.

Obecnie jednostka użytkowała samochód pożarniczy Żuk GLBM. Samochód ten charakteryzował się znacznym stopniem zużycia i awaryjności – liczył ponad 30 lat. Fakt ten wpływał na znaczące ograniczenie działań operacyjno-technicznych. Biorąc pod uwagę, iż jednostka znajduje się przy bardzo ruchliwej drodze krajowej nr 8 Wrocław – Warszawa, gdzie dochodzi do dużej liczby wypadków i innych zdarzeń, zakup wskazanego samochodu stał się tym bardziej uzasadniony. Ochotnicza Straż Pożarna w Goli będzie jedną z najbliżej położonych jednostek mających bezpośredni dojazd do zjazdu na nowo budowaną drogę ekspresową S-8. Istniejąca droga krajowa nr 8 o znaczeniu międzynarodowym przenosi bardzo duże natężenie ruchu wynoszące 14 000 pojazdów na dobę.

Nowy samochód z pewnością przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Bralin i pobliskich miejscowości oraz do prowadzenia niezawodnych i skutecznych akcji ratowniczych. Starania, jakie czyniliśmy na rzecz pozyskania nowego samochodu dla jednostki, trwały już od poprzedniego roku i są etapem systematycznego doposażenia jednostek w naszej gminie w specjalistyczny sprzęt pożarniczo-ratunkowy – mówił wójt gminy Bralin Roman Wojtysiak.

Uroczyste przekazanie samochodów odbyło się 16 listopada 2013 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Faktyczny odbiór oraz szkolenie przedstawicieli OSP - użytkowników bezpośrednio eksploatujących pojazd odbyło się w 9 listopada w siedzibie wykonawcy w Częstochowie – firmie Ford Frank – Cars Sp. z o.o.

OSP Gola otrzymała lekki samochód ratowniczo-gaśniczy FORD Transit z napędem 4x2, silnikiem o mocy 125KM, typu kontener, wyposażony w wysokociśnieniowy agregat gaśniczy AWP 40/40 o wydajności 40 litrów na minutę przy ciśnieniu 40 atmosfer, z 200-litrowym zbiornikiem wody i 20-litrowym zbiornikiem piany, maszt oświetleniowy z dwoma reflektorami po 1000 W każdy i agregatem prądotwórczym FOGO o mocy 2,8 kW oraz w wciągarkę o sile ciągu 4300 kg. Długość samochodu gotowego do akcji to 6,4 m szerokość 2,58 m, wysokość 2,95 m.

www.bralin.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama